Luis Enrique: PSG potraktuje poważnie mecz z Metz, Dembélé ma problemy zdrowotne
Trener Paris Saint-Germain Luis Enrique zapewnił, że zespół podejdzie poważnie do domowego meczu z ostatnim w tabeli Metz, mimo zbliżającego się rewanżu z Monako w Lidze Mistrzów. Jednocześnie przyznał, że drużyna ma trudności w spotkaniach z zespołami z dołu tabeli, a Ousmane Dembélé przechodzi indywidualne zajęcia z powodu urazu.
Podejście do meczu z Metz i kontekst ligowy
Luis Enrique podkreślił, że spotkanie z Metz jest dla Paris Saint-Germain bardzo ważne i że celem jest wywarcie presji na RC Lens oraz zdobycie trzech punktów. Musimy postawić RC Lens pod presją i sięgnąć po pełną pulę, zaznaczył szkoleniowiec, dodając, że nigdy nie pamięta, by mecz z drużyną z dołu tabeli przebiegł bez problemów.
Trener stwierdził także, że RC Lens pokazał, iż jest "prawdziwym zespołem", zwiększając liczbę zwycięstw, podczas gdy PSG podąża podobną ścieżką jak w poprzednich dwóch sezonach.
Stan zdrowia Ousmane'a Dembélé i rotacje w kadrze
Enrique był pytany o stan największej gwiazdy zespołu, Ousmane'a Dembélé, który trenował indywidualnie po urazie odniesionym w zwycięstwie 3:2 nad Monako. Szkoleniowiec poinformował, że zawodnik doznał uderzenia i że klub nie ryzykuje zdrowiem żadnego piłkarza, monitorując sytuację każdego z zawodników.
Hiszpański trener dodał, że kontuzje wpłynęły na jego podejście do rotacji w porównaniu z poprzednimi sezonami i że nie może przeprowadzać licznych zmian w wyjściowej jedenastce z powodu urazów, lecz zespół stara się zarządzać kadrowo w możliwie najlepszy sposób.
🚨🎙️| Luis Enrique: “We're going to manage the match vs Metz as it’s a very important match. We need to put pressure on RC Lens, win the three points. I don't remember a match against the bottom of the table that went off without a hitch. We need to win the match, so we have to… pic.twitter.com/CsFDDPmHpt
— PSG Report (@PSG_Report) February 20, 2026
-

AktualnościPortugalia - USA 2:0: Trincão i João Félix, Bruno Fernandes przyczynił się dwiema asystami w AtlancieNowacki / 1 kwietnia 2026, 15:58
-


AktualnościArgentyna rozgromiła Zambię 5:0 w meczu towarzyskim przed mundialemNowacki / 1 kwietnia 2026, 15:22
-


AktualnościBrazylia pokonała Chorwację 3:1 w Orlando - debiutancki gol Igora Thiago i trafienie MartinellegoNowacki / 1 kwietnia 2026, 14:54
-


AktualnościMalo Gusto broni trenera Chelsea Liama Roseniora po serii słabszych wynikówNowacki / 30 marca 2026, 16:23
-

AktualnościInter zainteresowany Andrijem Łuninem jako możliwym zastępstwem dla Yanna SommeraNowacki / 30 marca 2026, 15:56
-

AktualnościEnzo Fernández: deklaracja o Madrycie podgrzewa spekulacje o transferze do RealuNowacki / 30 marca 2026, 15:16
































