Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Lechii, siedem goli w drugiej połowie

Lechia Gdańsk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W środowym spotkaniu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy, Pogoń Szczecin poniosła porażkę z Lechią Gdańsk (3:4). Wszystkie bramki w meczu padły w drugiej połowie.

Dopiero w grupie mistrzowskiej “biało-zieloni” zanotowali dwie porażki z rzędu i w konsekwencji spadli na drugie miejsca, a na plecach czują już oddech rewelacyjnego Piasta Gliwice. – Przystępujemy do decydującej fazy, która zapowiada się bardzo ciekawie. Drużyna jest mocno zdeterminowania. Jesteśmy gotowi na końcówkę sezonu, żeby stanąć do walki – zapowiadał Piotr Stokowiec. Porażki z Cracovią (2:4) oraz Piastem Gliwice (0:2) mocno skomplikowały drogę do historycznego mistrzostwo Polski.

W szóstej minucie spotkania Konrad Michalak groźnie zaatakował prawą stroną. Skrzydłowy oddał mocny strzał po ziemi, lecz piłka odbiła się od słupka, a dobitka Flavio Paixao trafiła prosto w Jakuba Bursztyna. W 22. minucie Adam Buksa z bliskiej odległości strzelił, ale na posterunku był Łukasz Załuska.Emocje miały nadejść po przerwie.

Po przerwie nie zobaczyliśmy już Adama Buksa, u którego podejrzewa się złamania żeber. W 51. minucie Radosław Majewski poprowadził piłkę, oddał ją do Sebastiana Kowalczyka, a ten odegrał do Sebastiana Walukiewicza ładnym uderzeniem wykończył całą akcję. Do wyrównania doprowadził Artur Sobiech, który wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką przez Mariusza Malca. Dwie minuty później niepilnowany w polu karnym Konrad Michalak wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podopieczni Piotra Stokowca długo się męczyli, ale w dwie minuty potrafili odmienić oblicze. W 80. minucie Zvonimir Kozulj przejął piłkę na wysokości pola karnego i ładnie przymierzył pokonując Dusana Kuciaka. Ale nie był to koniec emocji. Bowiem najpierw Zvonimir Kozulj, a następnie Patryk Lipski strzelili dla swoich ekip. Gwóźdź do trumny wbił Artur Sobiech, który wybiegł sam na sam z bramkarzem i nie dał żadnych szans młodemu bramkarzowi.

24.04.2019, 32. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Widzów: 4 155

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 3:4 (0:0)

Sebastian Walukiewicz 51′, Zvonimir Kozulj 80′, 82′ – Artur Sobiech 71′ (k) 89′, Konrad Michalak 73′, Patryk Lipski 84′

Pogoń: Jakub Bursztyn – Jakub Bartkowski, Sebastian Walukiewicz, Mariusz Malec, Hubert Matynia – Tomas Podstawski (Santeri Hostikka 77′), Kamil Drygas, David Stec (Radosław Majewski 46′), Zvonimir Kozulj – Sebastian Kowalczyk, Adam Buksa (Soufian Benyamina 46′)

Lechia: Dusan Kuciak – Filip Mladenović, Błażej Augustyn, Michał Nalepa, Karol Fila – Daniel Łukasik, Patryk Lipski, Jarosław Kubicki, Lukas Haraslin – Konrad Michalak (Steven Vitoria 86′), Flavio Paixao (Artur Sobiech 56′)

Żółte kartki: David Stec, Tomasz Podstawski, Kamil Drygas – Filip Mladenović, Artur Sobiech

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)