Fortuna 1. Liga: Awans Rakowa Częstochowa do Lotto Ekstraklasy

twitter.com/rksrakow

W ramach 30. kolejki Fortuny 1. Ligi, Raków Częstochowa pokonał przed własną publicznością Podbeskidzkie Bielsko-Biała (2:0). Tym samym częstochowianie awansowali do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której ostatni raz występowali w latach 1994-1998. 

Na wypełnionym po brzegi Miejskim Stadionie kibice razem z zawodnikami oczekiwali awansu do Lotto Ekstraklasy. Zespół spod Jasnej Góry mógł już w zeszłym tygodniu świętować awans, lecz zremisowali z Bytovią Bytów (2:2). – Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy handicap w postaci kilku spotkań, jednak chcemy przypieczętować awans jak najszybciej, a najlepiej już w meczu z Podbeskidziem. Tym bardziej, że trafia nam się okazja do tego, by wygrać przed własną publicznością – mówił Maciej Domański.

W pierwszym kwadransie, to goście stworzyli lepsze okazje. W 10. minucie Kacper Kostorz, a chwilę później Marko Roginić obili poprzeczkę i Raków mógł mówi o sporym szczęściu. Po zmianie stron o końcowym rezultacie przesądzili Szymon Lewicki oraz Marcin Listkowski. Raków już do końca kontrolował przebieg meczu. Po końcowym gwizdku gospodarze świętowali awans po latach rozbratu w ekstraklasą.

24.04.2019, 30. kolejka Fortuny 1. Ligi, Miejski Stadion Piłkarski, Widzów: 4 011

Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)

Szymon Lewicki 49′, Marcin Listkowski 51′

Raków: Michał Gliwa – Karol Noiszewski, Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz – Piotr Malinowski, Petr Schwarz, Igor Sapała, Patryk Kun – Miłosz Szczepański (Franciszek Wróblewski 87′), Szymon Lewicki (Sebastian Musiolik 67′), Marcin Listkowski (Daniel Bartl 81′)

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński – Bartosz Jaroch, Kamil Wiktorski, Dominik Jończy, Kacper Gach – Adrian Gomez (Jakub Bieroński 77′), Adrian Rakowski, Roberto Gandara – Kacper Kostorz, Velerijs Sabala (Przemysław Mystkowski 72′), Marko Roginić (Damian Hilbrycht 81′)

Żółte kartki: Bartosz Jaroch, Kacper Gach, Adrian Rakowski

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi