LOTTO Ekstraklasa: Wysoka wygrana Lecha

bramka 1:0 Kownacki

Zagłębie Lubin przegrało na własnym stadionie, wysoko 0:3 z Lechem Poznań. Goście kontynuują swoją passę zwycięstw w Ekstraklasie.

Lech nie stracił bramki w lidze od pamiętnego meczu z Legią (1:2). Od tamtej pory Poznaniacy wygrali włącznie z dzisiejszym meczem cztery spotkania, strzelając przy tym trzynaście bramek. W potyczce przeciwko “Miedziowym” wynik został otworzony bardzo szybko, bo już w 5′ minucie. Do siatki piłkę wpakował reprezentant Finlandii, Paulus Arajuuri. Jeszcze do przerwy, podopieczni  Nenada Bjelicy odskoczyli na tyle swoim rywalom, że trzy punkty Lech mógł sobie dopisać już po pierwszych 45′ minutach. Na 0:2 podwyższył Jevtić, a jak się później okazało, wynik ustalił Dawid Kownacki. Dla polskiego napastnika, była to trzecia bramka w czterech ostatnich meczach. Gospodarze nie zdołali odpowiedzieć bramką, jednak statystyki były dość wyrównane. Podobne posiadanie piłki, zbliżona liczba strzałów, mogą przekazywać nieco inny obraz o tym spotkaniu, niż sam wynik. Lech dzięki temu zwycięstwu wskakuje na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Zagłębie zalicza spadek, jeżeli chodzi o miejsce w rozgrywkach, ponosząc trzecią z rzędu porażkę w LOTTO Ekstraklasie.

Zagłębie Lubin: Forenc – Todorovski, Guldan, Jach, Cotra – Woźniak (76′ Janus), Piątek, Kubicki, Janoszka – Nespor (69′ Jagiełło), Papadopulos (63′ Buksa)
Lech Poznań: Putnocky – Kędziora, Bednarek, Arajuuri (46′ Nielsen), Kadar – Gajos, Trałka, Makuszewski, Majewski (63′ Tetteh), Jevtić – Kownacki (77′ Robak)

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:3 (0:3)
0:1 – 5′ Arajuuri
0:2 – 22′ Jevtić
0:3 – 32′ Kownacki