Lotto Ekstraklasa: Śląsk Wrocław wypunktował rywala

Własne

W meczu kończącym zmagania 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:0. Bramki dla podopiecznych Mariusza Rumaka zdobyli Adam Kokoszka oraz Felipe Goncalves.

Gospodarze tego spotkania bardzo szybko przekonali się o tym, że mecz ze Śląsk nie będzie należał do tych z kategorii łatwe trzy punkty. Już w 4. minucie świetną akcję przeprowadzili goście. Piłka po rzucie wolnym trafiła pod nogi Morioki, który dograł do stojącego przed pustą bramką Adama Kokoszki. Obrońca Śląska pewnie wpakował futbolówkę do siatki i dał prowadzenie swojej drużynie. W tym spotkaniu to Portowcy częściej atakowali, jednak skuteczni byli tylko przyjezdni. Ponadto mieli też sporo szczęścia. W końcówce pierwszej części gry kolejny stały fragment gry dla Śląska, po którym piłka dość przypadkowo trafiła do Goncalves. Portugalczyk jednak zachował się przytomnie w polu karnym i strzałem z powietrza ustalił wynik spotkania na 2:0. W drugiej połowie wiele sytuacji stworzyli sobie goście, lecz seryjnie je marnowali. Odpowiednio Zwoliński, Murawski, czy Czerwiński nie potrafili pokonać Mariusza Pawełka. Tym samym Śląsk wywozi bardzo cenne zwycięstwo ze Szczecina, a Pogoń spada na przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu.

Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław 0:2 (0:2)

0:1 – Kokoszka 4′

0:2 – Goncalves 44′

żółte kartki: Fojut (Pogoń Szczecin)

sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Pogoń: Kudła – Frączczak, Fojut, Czerwiński, Lewandowski – Murawski, Drygas – Gyurcso, Kort (46. Delew), Nunes (63. Kitano) – Zwoliński (77. Obst)

Śląsk: Pawełek – Augusto, Dvali, Celeban, Pawelec – Kokoszka, Goncalves – Madej (81. Grajciar), Morioka (87. Biliński), Alvarinho – Mervo (63. Stjepanović)