LOTTO Ekstraklasa: Ruch powoli żegna się z ligą

Własne

Cracovia w kwadrans rozbiła Ruch Chorzów. “Pasy” na własnym terenie wygrały 2:0 i są bardzo blisko utrzymania w Lotto Ekstraklasie. Ruch za to powoli żegna się z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce.

Od samego początku widać było, że nie będzie to łatwa przeprawa dla podopiecznych Krzysztofa Warzychy. Cracovia nie patyczkowała się z rywalem i już w drugiej minucie kibice byli świadkami otwarcia wyniku. Gospodarze wykorzystali pasywność w obronie przeciwników, a po dwójkowej akcji Piotra Malarczyka z Sebastianem Stebleckim ten drugi umieścił piłkę w siatce, obok bezradnego Libora Hrdlicki. Nieco ponad dziesięć minut później ponownie jednym z głównych autorów akcji był Malarczyk. Odebrał piłkę oponentowi blisko pola karnego i odegrał do Łukasza Piątka, a ten z dystansu posłał piłkę tuż przy słupku.

Cracovia kontrolowała grę przez większość meczu. Jeżeli Ruch nie weźmie się w garść w ostatnich trzech meczach, to w następnym sezonie czeka na nich I Liga.

Cracovia – Ruch Chorzów 2:0 (2:0)

‘2 Sebastian Steblecki – 1:0

’13 Krzysztof Piątek – 2:0

Cracovia: Sandomierski – Malarczyk-żk, Polczak, Wołąkiewicz (’54 Jendrišek), Jaroszyński (’67 Brzyski), Wójcicki, Dąbrowski, Kanach (’61 Dimun), Steblecki -żk, Szczepaniak, Piątek

Ruch Chorzów: Hrdlicka – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Oleksy, Przybecki, Surma, Urbańczyk (’87 Trojak), Nowak (’46 Koj), Moneta, Niezgoda