Lotto Ekstraklasa: Zdobywca Pucharu Polski w strefie spadkowej

W inaugurującym spotkaniu 35. kolejki Ekstraklasy Śląsk Wrocław pokonał Arkę Gdynia 4:1 mimo, że po kwadransie gry przegrywał. Tym sposobem klub ze stolicy Dolnego Śląska wydostał się ze strefy spadkowej. Jego miejsca zajęła Arka.

Wynik meczu w 15. minucie otworzył Dawid Sołdecki, dla którego była to druga bramka w sezonie. Kibice zgromadzeni na stadionie nie musieli długo czekać na odpowiedź swoich idoli. W 34. minucie wyrównującą bramkę strzelił Mariusz Pawelec. Co ciekawe 31-letni obrońca ostatni raz pokonał bramkarzy ekstraklasy w 2010 roku. Sześćdziesiąt sekund później było już 2:1. Ryota Morioka w środku boisko minął dwóch przeciwników i prostopadłym podaniem wyprowadził Picha na czysta pozycję. Dla słowackiego pomocnika była to siódme trafienie w piętnastym spotkaniu.
Trzecia bramka dla Śląska padła po katastrofalnym błędzie Krzysztofa Sobieraja. Ostatni obrońca Arki na 35 metrze popełnił juniorski błąd, który wykorzystał Kamil Biliński. Napastnik gospodarzy nie zmarnował sytuacji sam na sam i strzelił swojego dziewiątego gola w bieżących rozgrywkach.
Wynik meczu w 60. minucie ustalił Mario Engels, dla którego był to premierowy gol w polskiej Ekstraklasie.

W następnej serii spotkań Arka podejmie Ruch Chorzów, a Śląsk ponownie na swoim stadionie zagra z Cracovią. Oba spotkania zostaną rozegrane 27. maja o godz. 18:00.

19.05.2017, godz. 18:00 Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 4:1 (3:1)
Mariusz Pawelec 34′, Róbert Pich 35′, Kamil Biliński 41′, Mario Engels 60′ – Dawid Sołdecki 15′
żółte kartki: Dankowski, Morioka – Hofbauer, Sołdecki, Marciniak, Nalepa, Sobieraj.

Śląsk: Mariusz Pawełek – Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Augusto (82′ Mateusz Lewandowski), Mario Engels, Aleksandar Kovačević (73′ Ostoja Stjepanović), Łukasz Madej, Ryota Morioka, Róbert Pich, Kamil Biliński (84′ Łukasz Zwoliński).

Arka: Pāvels Šteinbors – Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Adam Marciniak , Dominik Hofbauer (46′ Marcus Vinícius), Antoni Łukasiewicz, Yannick Kakoko, Mateusz Szwoch (46′ Michał Nalepa), Dariusz Formella, Rafał Siemaszko (74′ Luka Zarandia).