LOTTO Ekstraklasa: Remis w meczu przyjaźni

Piotr de Bever (Piłkarski Świat.com)

Na rozpoczęcie 9 kolejki LOTTO Ekstraklasy rozpoczęła się od meczu przyjaźni w Gdyni. Tam Arka Gdynia podejmowała Zagłębie Lubin. I trzeba przyznać że na emocje w tym meczu musieliśmy czekać bardzo długo. Finalnie obie drużyny podzieliły się punktami (1:1). Obie bramki padły w drugiej połowie (Zbozień, Tuszyński), a Zagłębię przynajmniej na parę godzin zostało samodzielnym liderem LOTTO Ekstraklasy.

Pierwsza połowa miała przeżuty poniedziałkowych meczów ekstraklasy. Nie działo się nic, poza ogromną ilością bezsensownych podań w środku pola. Wyglądało to tak, jakbym remis zadowalał obie ekipy. Drugie 45 minut na szczęście okazało się lepsze. Już w pierwszych minutach drugiej części spotkania Bóg musiał interweniować aby ocalić Arkę od straty bramki. Po zamieszaniu w polu karnym Marciniak wystawił wręcz główkę dla Pawłowskiego, ten jednak obronił. Potem znów wiele minut długich wymian. Po ponad godzinie gry poza polem karnym znalazł się Damian Zbozień, który posłał powolną piłkę w lewy dolny róg bramki. Polacek był na tyle zasłonięty że nie zauważył strzału i wpuścił piłkę do bramki. Zagłębie wyrównało 15 minut później. W polu karnym znalazł się Patryk Tuszyński, przełożył piłkę raz i ze stoickim spokojem pokonał Steinborsa. Wynik ten zadowala bardziej Arkę, która w gronie faworyta nie była.

15.09.2017 |9 kolejka LOTTO Ekstraklasy | Stadion GOSiR w Gdyni Frekwencja: 7357

Arka Gdynia 1:1 Zagłębie Lubin (0:0)
62’ Damian Zbozień | 77’ Patryk Tuszyński

Skład Arki Gdynia: 1.Steinbors, 33.Zbozień, 29.Marcjanik, 28.Helstrup, 17.Marcjanik, 4.Sołdecki, 19.Jazvić(46’ 10.Szwoch), 14.Nalepa, 21.Sambea, 8.Da Silva(72’ 7.Zarandia), 11.Siemaszko(76’ 9.Juardo)

Skład Zagłębia Lubin: 1.Polacek, 2.Kopacz, 3.Balić(75’ 9.Woźniak), 5.Jach, 33.Guldan, 44.Czerwiński, 18.Starzyński(86’ 19.Jagiełło), 20.Kubicki, 25.Matuszczyk, 11.Pawłowski(69’ 89.Tuszyński), 70.Świerczok

Żółte kartki: 54’ v Da Silva, 70’ Nalepa, 86’ Marcjanik |81’ Tuszyński

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Tomasz Musiał