Bundesliga: Hannover wciąż niepokonany

Bundesliga

W meczu rozpoczynającym 4. kolejkę niemieckiej Bundesligi Hannover 96 wygrał na swoim boisku z Hamburgerem SV 2-0. Bramki na wagę zwycięstwa w drugiej połowie strzelili Martin Harnik oraz Ihlas Bebou. Dla podopiecznych Andre Breitenreitera było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Gospodarze od pierwszych minut stwarzali sobie więcej okazji bramkowych, nie potrafili jednak przekuć tego na bramki. Jedną z groźniejszych okazji w 14. minucie spotkania stworzył Marvin Bakalorz, jego uderzenie poleciało nad bramką Christiana Mathenii. HSV w pierwszej części gry oddał tylko jeden strzał na bramkę rywali. Na początku meczu świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Lewis Holtby. Piłka nieznacznie minęła bramkę Hannoveru. Dużo walki, brak goli – tak w skrócie można opisać pierwszą część meczu.

Co nie udawało się w pierwszej połowie, gospodarzom udało się tuż po wznowieniu gry. W 50. minucie po dośrodkowaniu w pole karne HSV Matthiasa Ostrzolka i zgraniu piłki głową przez Niclasa Füllkruga najlepiej w zamieszaniu odnalazł się Martin Harnik, który z bliska skierował piłkę do bramki. Goście zamiast odrabiać straty, mogli tracić kolejne bramki. W 66. minucie po wrzutce Juliana Korba w ostatniej chwili swój zespół uratował Denis Diekmeier. HSV zostało skarcone po raz drugi w 82. minucie gry. Stosunkowo proste uderzenie z rzutu wolnego przed siebie odbił Mathenia. Do futbolówki dopadł Ihlas Bebou, który ustalił wynik spotkania.