Ważne zwycięstwo Valencii

W ciekawym spotkaniu rozgrywanym na Estadio de Mestalla, Valencia pokonała Celtę Vigo 2:1. Było to bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o fotel lidera La ligi Santander.

Mecz rozpoczął się bardzo dynamicznie i ciekawie. Już w 2′ znakomitą szansę miał Ruben Vezo z Valencii, jednak piłka odbiła się od prawego słupka. Kilka minut później swoją okazję miała Celta Vigo, jednak strzał Sisto powędrował tuż obok bramki. Drużyna “Nietoperzy” przeważała nad drużyną gości. W 18 minucie dobrą okazję miał Zaza, jednak po obronie bramkarza, piłka wyszła na rzut rożny. W przeciągu kilkunastu następnych minut Valencia wykonała kilka prób zdobycia bramki, w końcu ta sztuka się udała. w 28′ Daniel Parejo dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę z główki zdobył skuteczny w tym sezonie Simone Zaza. W 35. minucie Celta miała swoją okazję na rewanż – Aspas oddał świetny strzał, jednak bramkarz Valencii popisał się fantastycznym refleksem.  Piłkarze zeszli do szatni z wynikiem 1-0 dla gospodarzy.

Jak najlepiej rozpocząć drugą połowę? Tak samo jak Celta! W 46′ Iago Aspas strzałem w dolny róg bramki zdobył bramkę na 1-1. Po tej bramce dynamika gry zmalała. Obie drużyny nie oddały żadnych groźnych strzałów. Gra za to wyglądała bardziej agresywnie – pokazano trzy żółte kartki. Czwartą w 80′ dołożył Hugo Mallo po nieudanej interwencji w polu karnym. Sędzia po tym zagraniu podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Parejo. W następnych minutach sędzia dołożył jeszcze dwie żółte kartki. Na tym zakończyła się druga połowa, a w ostateczności całe spotkanie. Valencia po zwycięstwie nad Celtą umacnia się na drugiej pozycji w tabeli, z przewagą trzech punktów nad Realem.