LOTTO Ekstraklasa: Na problemy… Bonin

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Górnik Łęczna nie błysnął większą gościnnością. Ekipa dowodzona przez Andrzeja Rybarskiego ograła 4:0 Koronę Kielce. Mecz został rozegrany w ramach 9.kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Zawody doskonale rozpoczęły się dla gospodarzy. Pierwszą sytuację mieli w 2.minucie, kiedy to bliski zamknięcia wrzutki z rzutu wolnego był Bartosz Śpiączka. Napastnikowi do realizacji celu zabrakło precyzji. Na kolejną szansę trzeba było poczekać do 21.minuty, a miał ją Grzegorz Bonin. Pomocnik w idealnej sytuacji, trafił jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Gostomskiego. Kilka chwil później, już nic go nie uchroniło przed utratą gola. Receptę na odblokowanie bramki rywala odnalazł Grzegorz Bonin, popisując się fantastycznym strzałem z głębi pola karnego w prawe okno bramki. Goalkeeper Korony Kielce bez większych szans przy tym zagraniu. Na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony obejrzeliśmy kolejną bramkę Bonina. Gracz kapitalnie przymierzył z dystansu. Futbolówka po efektownym woleju powędrowała pod poprzeczkę. Podopieczni Andrzeja Rybarskiego schodzili do szatni z podniesionymi głowami. W czasie pierwszej połowy, arbiter trzykrotnie sięgał po żółte kartoniki.

Po przerwie, obraz gry zbyt dużo się nie zmienił. W 55.minucie spotkania było już 3:0, bo świetne, prostopadłe podanie od Drewniaka sfinalizował Bartosz Śpiączka. Defensywa przyjezdnych wykazała się ogromną biernością. Korona Kielce ostatnie trzynaście minut starcia radziła sobie w dziesiątkę, ponieważ dwa razy do notesu arbitra został wpisany Aankour. Grę w przewadze wybitnie wykorzystali gospodarze, dobijając rywala. Dokonał tego Jurisa.

Wysoka wygrana pozwoliła Górnikowi patrzeć na ekstraklasową rzeczywistość (awans na 13.miejsce). Z kolei kielecka Korona przerwała piękną serię – trzech zwycięstw ligowych z rzędu.

Górnik Łęczna 4:0 Korona Kielce

Strzelcy goli:

1:0 Bonin (28′)

2:0 Bonin (35′)

3:0 Śpiączka (55′)

4:0 Jurisa (82′)

Żółte kartki: Drewniak (12′), Śpiączka (21′), Javi (24′), Danielewicz (64′)

Czerwone kartki: Aankour (77′) – dwie żółte kartki

Skład gospodarzy:  Prusak – Komor, Szmatiuk, Gérson, Leândro – Danielewicz, Drewniak, Bonin, Hernandez (43. Juriša), Piesio (76. Pitry) – Śpiączka (85. Grzelczak)

Skład gości:  Gostomski – Rymaniak, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste – Palanca (59. Kiełb), Grzelak, Możdżeń, Aankour, Pyłypczuk (59. Cebula) – Sekulski (83. Marković)