LOTTO Ekstraklasa: Jagiellonia pewnie wygrywa z Piastem

pilkarskiswiat.com

W meczu 15. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok pokonała u siebie Piast Gliwice 2:0. Zespół Michała Probierza dzięki temu zwycięstwu jest tymczasowym liderem rozgrywek.

Gospodarze bardzo dobrze radzą sobie w tegorocznym sezonie. Stracili najmniej bramek w lidze, a ich super-pomocnik Konstantin Wasiljew, strzelił już 8 bramek oraz zaliczył 8 asyst w sezonie 16/17, na Ekstraklasowych boiskach. Dziś Jagiellonia musiała stanąć naprzeciw odbudowującemu się zespołowi, Radoslava Latala. Białostoczanie dominowali w tym starciu i mieli więcej sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie oddali tyle samo celnych strzałów, co ich rywal oddał strzałów ogółem, przez pierwsze czterdzieści pięć minut. Wynik otworzony został w 33′ minucie, przez Tarasa Romanczuka. Do przerwy gospodarze mieli więc wszystko pod kontrolą, mając bramkę przewagi oraz wyglądając lepiej niż ich rywal, na boisku. Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Piast nie miał nawet okazji do wyrównania, ponieważ goście nie oddali żadnego celnego strzału na bramkę Kelemena. W końcówce spotkania, zwycięstwo przypieczętował Frankowski. Przez kilkadziesiąt minut, dzięki temu kompletowi punktów, Jagiellonia będzie liderem LOTTO Ekstraklasy. Jeżeli jednak Lechia przegra dziś z Pogonią Szczecin, Jagiellonia rozsiądzie się w fotelu lidera, przynajmniej do następnej kolejki.