Premier League: Chelsea rozbiła Everton w meczu do jednej bramki

Guardian

W ostatnim sobotnim spotkaniu 11. kolejki Premier League, Chelsea Londyn wysoko wygrała z Evertonem 5:0.

W starciu z Evertonem, to gospodarze byli faworytami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Lukaku i spółka, byli co prawda dość wysoko w ligowej tabeli, po bardzo dobrym starcie, jednak ich ostatnia forma pozostawiała wiele do życzenia. Wygrali oni co prawda, w poprzedniej kolejce z West Hamem (2:0), jednak prawdziwy test czekał na nich właśnie dzisiaj. Jak się okazało, nie byli do końca na niego przygotowani. Gospodarze odjechali z wynikiem błyskawicznie. Najpierw na 1:0 trafił w 19′ minucie Hazard, minutę później było już 2:0 po trafieniu Marcosa Alonso. Everton stracił więc dwie bramki w krótkim odstępie czasu i nic nie wskazywało na to, żeby goście byli w stanie odrobić straty. W 36′ minucie boisko opuścił Bryan Oviedo, a zastąpił go Kevin Mirallas. Trudno nie mieć wrażenia, że było to najciekawsze wydarzenie, którego byliśmy świadkiem do przerwy, w ekipie gości. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy, Chelsea podwyższyła wynik, a do siatki trafił najlepszy napastnik drużyny i jednocześnie lider klasyfikacji strzelców Premier League, Diego Costa. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Everton stracił kolejne, dwie bramki. Wynik podwyższali Pedro i po raz drugi Hazard. Najwierniej, dominację gospodarzy oddają statystyki. Everton oddał tylko jeden strzał, podczas całego spotkania. Chelsea dzięki temu zwycięstwu kontynuuje swoją niesamowitą serię w lidze. Pokonanie Evertonu, było piątym kompletem punktów z rzędu. W trakcie tych spotkań podopieczni Antonio Conte nie stracili ani jednej bramki! Strzelili ich za to aż szesnaście, czyli średnio ponad trzy na mecz. Ostatni raz Thibaut Courtois został pokonany 500 minut temu, podczas meczu z Arsenalem, ponad miesiąc temu. Chelsea zaczyna poważnie się liczyć w wyścigu po tytuł. Londyńczycy przynajmniej do jutra będą na fotelu lidera. W najgorszym wypadku, po jedenastej kolejce spadną oni na trzecie miejsce, ze stratą jednego oczka do lidera.

Chelsea: Courtois – Azpilicueta, Luis, Cahill (84′ Terry) – Moses, Kante, Matić, Alonso – Pedro (71′ Oscar), Costa, Hazard (89′ Batshuayi)
Everton: Stekelenburg – Coleman, Williams, Jagielka, Mori, Oviedo (36′ Mirallas) – Cleverley, Barry (66′ Davies), Barkley – Bolasie (60′ Lennon), Lukaku

Chelsea London – Everton 5:0 (3:0)
1:0 – 19′ Eden Hazard
2:0 – 20′ Marcos Alonso
3:0 – 42′ Diego Costa
4:0 – 56′ Eden Hazard
5:0 – 65′ Pedro