Calcio A: Grad goli w meczu Torino – Cagliari

slowfoot.pl

W 12 kolejce Calcio A obejrzeliśmy niezwykłe spotkanie pomiędzy Torino i Cagliari w którym padło aż 6 goli! Byki rozgromiły gości wygrywając 5:1!

Pierwszą bramkę w tym pojedynku obejrzeliśmy już w 2.minucie spotkania. Pierwsze uderzenie Andrei Belottiego zostało obronione przez Storariego jednak dobitka napastnika Byków była już skuteczna. Na drugą bramkę musieliśmy czekać zaledwie 9.minut. Trudno wytłumaczyć co zrobił w tej sytuacji Storari, w każdym bądź razie fatalny błąd bramkarza Cagliari zakończył się golem Adema Ljajicia. W 38.minucie widzieliśmy chyba najładniejszego gola w tym spotkaniu a jego autorem Marco Benassi. Włoch z 16.metra uderzył wprost w okienko bramki Storariego. Przed przerwą honorową bramkę dla Cagliari zdobył Federico Melchiorri. Dośrodkowanie Pisacane w pole karne, najwyżej do piłki wyskakuje Melchiorri który kieruje futbolówkę obok bezradnego Harta.

Druga połowa wciąż toczyła się pod dyktando piłkarzy z Turynu. Ogromną rolę w tej akcji odegrał Ljajić, który wywalczył piłkę. Ta trafiła pod nogi Baselliego, a Włoch pięknie uderzył pod poprzeczkę, nie dając bramkarzowi żadnych szans. W 58. minucie Daniele Dessena bezmyślnie fauluje w polu karnym, za co zostaje usunięty z boiska! Do jedenastki podchodzi Andrea Belotti i pewnym strzałem w lewy róg ustala wynik tego spotkania na 5:1!