LM: Świetny Pyatov nie uchronił Szachtara, trzy punkty zostają na Etihad

UEFA

UEFA.com

W meczu grupy F w ramach drugiej kolejki Ligi Mistrzów, Manchester City pokonał Szachtar Donieck 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie spotkania.

Oba zespoły przystępowały do tego meczu z trzema punktami na koncie. W pierwszej kolejce Manchester City rozbił 4:0 Feyenoord, a Szachtar dość niespodziewanie pokonał Napoli 2:1. Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania byli podopieczni Pepa Guardioli, którzy znajdują się ostatnio w wyśmienitej formie.

Pierwszą okazję do potwierdzenia swojej wyższości gospodarze mieli w 8. minucie. Sergio Agüero wbiegł między dwójkę ukraińskich obrońców i oddał celny strzał na bramkę Szachtara, ale Andriy Pyatov wybronił to uderzenie.
Kolejne minuty stały pod znakiem walki w środku pola. Dość niespodziewanie, częściej przy piłce utrzymywali się goście, ale sytuacji bramkowych z jednej bądź drugiej strony było jak na lekarstwo. Końcówka pierwszej odsłony to ponownie dominacja “The Citizens”. Szanse na otwarcie wyniku mieli Kevin De Bruyne i Leroy Sane, ale brakowało im skuteczności. W efekcie, piłkarze schodzili na przerwę przy bezbramkowym rezultacie.

Druga połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze City, którzy za sprawą Kevina De Bruyne wyszli na prowadzenie. Mistrzowie Ukrainy stracili piłkę w środkowej strefie boiska, a Belg wykończył kontrę gospodarzy precyzyjnym strzałem zza pola karnego.

“The Citizens” chcieli pójść za ciosem i mimo prowadzenia nie zamierzali oddawać inicjatywy. Po raz kolejny szczęścia próbował Agüero, ale znów przegrał pojedynek z dobrze dysponowanym dzisiejszego wieczora Pyatovem. Bramkarz reprezentacji Ukrainy był górą także w 72. minucie. Chwilę wcześniej Ivan Ordets sfaulował w polu karnym Leroya Sané i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Agüero, ale jego strzał ponownie zatrzymał Pyatov.

Golkiper Szachtara nie miał już nic do powiedzenia w 89. minucie spotkania. Akcja dwójki rezerwowych przyniosła gospodarzom drugiego gola. Z prawej strony zagrywał Bernardo Silva, a piłkę do siatki wpakował Raheem Sterling, ustalając tym samym rezultat meczu.