LM: Mistrz Irlandii w barażach, szalony mecz w Nikozji

Za nami pierwsze rewanżowe spotkania III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W jednym ze spotkań doszło do dogrywki, jednak najwięcej działo się w końcówkach. Mowa głównie o spotkaniu w Nikozji, gdzie w doliczonym czasie gry padły trzy bramki.

Qarabağ (Aze) 1-1 (0:0 w pierwszym meczu) Viktoria Pilzno (Cze) – Awans Viktorii Pilzno

Pierwsze spotkanie w Czechach, zakończyło się bezbramkowym remisem. W pierwszej połowie mistrzowie Azerbejdżanu strzelili bramkę i byli bliscy awansu do IV rundy eliminacji Champions League. By baraże stały się faktem, trzeba było utrzymać wynik do końca spotkania. Nie udało się to, ponieważ w 85′ minucie do siatki trafił zawodnik gości, Krmencik i dał swojemu klubowi pewne europejskie puchary w tym sezonie.

APOEL (Cyp) 3-0 (1:2 w pierwszym meczu) Rosenborg (Nor) – Awans APOELu

Fani ekipy z Cypru, mogli wrócić myślami do IV rudny eliminacji Ligi Mistrzów z sezonu 11/12. Wtedy udało się awansować po golu strzelonym w końcówce. Dziś scenariusz był podobny. Rosenborg wygrał pierwsze spotkanie 2-1, a w rewanżu do 90′ minuty bramki nie padły. Norwegowie myślami byli już chyba w szatni, ponieważ to co się stało w doliczonym czasie gry, będzie się śniło zawodnikom gości po nocach. Trzy bramki w ciągu dziewięciu doliczonych minut. Pierwsza bramka jeszcze nie dawała Cypryjczykom awansu. Wystarczyło przetrwać przez kilkaset sekund, jednak to się nie udało. Kolejne trafienia w 96′ i 99′ minucie dały IV rundę eliminacji drużynie z Nikozji.

Dinamo Tbilisi (Geo) 0-1 (0-2 w pierwszym meczu) Dinamo Zagrzeb (Cro) – Awans Dinama Zagrzeb

Drużyna z Zagrzebia zagwarantowała sobie awans do kolejnej rundy, wygrywając w pierwszym meczu 2-0. W spotkaniu rewanżowym musieli tylko przypieczętować zwycięstwo w dwumeczu. Zrobili to bardzo szybko, po bramce w 8′ minucie Marko Roga.

Crvena Zvezda (Srb) 2-4 (2-2 w pierwszym meczu) Ludogorets (Bul) – Awans Ludogortsa

Było to jedyne spotkanie, w którym trzeba było grać dłużej niż regulaminowe 90 minut. W tym starciu również, sędzia sięgnął po czerwoną kartkę, nie raz, a dwa. Najpierw z boiska zejść musiał Igor Plastun z drużyny mistrza Bułgarii. Serbska drużyna nie cieszyła się długo grą w przewadze, ponieważ trzy minuty później czerwony kartonik zobaczył Guélor Kanga. Po pierwszej połowie Ludogorets wygrywał 2-1 i taki wynik dawał im awans. Serbowie wyrównali na 2-2 po rzucie karnym w 62′ minucie. Takie wynik oznaczał dogrywkę, w której Bułgarzy trafiali do siatki jeszcze dwukrotnie i w ten sposób awansowali do IV rundy eliminacji.

Dundalk (Irl) 3-0 (0-1 w pierwszym meczu) BATE (Blr) – Awans Dundalk

Awans drużyny z Irlandii to największe zaskoczenie, jeżeli chodzi o dzisiejsze starcia. Przegrali oni z BATE w pierwszym spotkaniu 0-1. Wydawało się, że Białorusini będą w stanie spokojnie pokonać rywali po raz drugi. Już w pierwszej połowie jednak, zawodnicy Dundalk odrobili straty z pierwszego starcia. W drugiej połowie mistrzowie Irlandii poszli za ciosem i strzelili jeszcze dwie bramki. Mistrz Irlandii w Lidze Mistrzów? Na tej moment są już w pucharach, a od Champions League dzielą ich dwa spotkania.

2 thoughts on “LM: Mistrz Irlandii w barażach, szalony mecz w Nikozji