LM: Manchester United pewnie wygrywa z Bazyleą

UEFA

UEFA.com

Manchester United na inaugurację sezonu 17/18 Ligi Mistrzów pewnie wygrywa 3:0 z FC Basel. Bramki strzelali Fellaini, Rashford oraz Lukaku.

Od początku spotkania Czerwone Diabły atakowały, ale nie przekładało to się na bramki. Wydawało się, że wymarzoną okazję na zmianę wyniku miał Mkhitaryan. Z lewej strony Lukaku zgrał piłkę do Ormianina, a ten najpierw uderzył w słupek, a następnie jego strzał powstrzymali obrońcy. Na 10. minut przed przerwą Manchester objął prowadzenie. Dośrodkowanie Younga strzałem z głowy wykończył Fellaini, dla Belga to był pierwszy gol w Lidze Mistrzów.

Drugą połowę ponownie bardzo dobrze zaczęli gospodarze. Martial po indywidualnej akcji posłał strzał w lewy róg bramki Bazylei, ale dobrą interwencją popisał się Vaclik. Chwilę później Blind dośrodkował wprost na głowę Lukaku, a super snajper United strzelił bramkę w swoim debiucie w Champions League. Manchester United do końca meczu kontrolował wydarzenia na boisko, Martial miał swoją szansę na bramkę, jednak minimalnie się pomylił. Czerwone Diabły zdążyły jeszcze przed końcem meczu strzelić trzeciego gola, a zrobił to Rashford, który zamknął podanie od Fellainiego. Manchester United po rocznej przerwie udanie wraca do Ligi Mistrzów i pewnie ogrywa FC Basel 3:0.