The Sun

Pięć goli zobaczyli kibice zgromadzeni we wtorkowy wieczór na Celtic Park w Glasgow. W meczu grupy B pierwszej kolejki Ligi Mistrzów Celtic gładko uległ Paris Saint-Germain aż 0:5.

Faworytem wtorkowego starcia był rzecz jasna naszpikowany gwiazdami zespół gości. Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut zepchnęli oni Celtic do defensywy. Przez długi czas nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Wprawdzie w 16. minucie Edinson Cavani umieścił piłkę w siatce, ale sędzia słusznie dostrzegł u Urugwajczyka pozycję spaloną.
Kilka minut później wątpliwości już nie było. Adrien Rabiot prostopadłym podaniem uruchomił Neymara, a ten celnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Na jego podwyższenie wicemistrzowie Francji potrzebowali niespełna kwadrans. Tym razem Neymar wystąpił w roli asystenta, a Craiga Gordona pokonał Kylian Mbappe.
Podopieczni Unaia Emery’ego nie zamierzali na tym poprzestać i jeszcze przed przerwą zdobyli trzecią bramkę. Przewinienia we własnym polu karnym dopuścił się Jozo Simunović, a jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany – Cavani.

Po zmianie stron paryżanie znacznie zwolnili tempo i oddali inicjatywę mistrzom Szkocji. Mogło to przynieść konsekwencje w 64. minucie, ale uderzenie Scotta Sinclaira znakomicie obronił Alphonse Areola. Po pewnym czasie sytuacja wróciła do normy i ponownie piłkarze PSG zaczęli kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Na około dwadzieścia minut przed końcem meczu na 4:0 mógł podwyższyć Mbappe, ale będąc w dogodnej sytuacji fatalnie przestrzelił.
To, co nie udawało się gościom, stało się udziałem Mikaela Lustiga. W 84. minucie po dośrodkowaniu Juliana Draxlera obrońca Celticu interweniował tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza. Podopieczni Brendana Rodgersa nie zdążyli jeszcze ochłonąć, a już przegrywali różnicą pięciu bramek. Po chwili swojego drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Cavani, wykańczając dośrodkowanie Layvina Kurzawy. Jak się okazało, ta bramka ustaliła wynik meczu. Celtic – PSG 0:5.

12 września 2017, 1. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, Grupa B, Glasgow, Celtic Park

Celtic FC – Paris Saint-Germain 0:5 (0:3)
Neymar 20′, Kylian Mbappe 34′, Edinson Cavani 40′ (k.) i 86′, Mikael Lustig 84′ (sam.)

Celtic FC: Craig Gordon – Anthony Ralston, Mikael Lustig, Jozo Simunović, Kieran Tierney – Scott Brown, Olivier Ntcham, Stuart Armstrong (46′, Tom Rogić), Patrick Roberts (77′, James Forrest), Scott Sinclair – Leigh Griffiths (69′, Odsonne Edouard).
Paris Saint-Germain: Alphonse Areola – Dani Alves, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa – Marco Verratti, Thiago Motta, Adrien Rabiot (62′, Julian Draxler) – Kylian Mbappe (85′, Lo Celso), Neymar, Edinson Cavani.