LM: Lokomotiw bezsilny w starciu z Bayerem

Oficjalna piłka Liga Mistrzów

Oficjalna piłka Liga Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lokomotiw Moskwa przegrał 0:2 z Bayerem Leverkusen w 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Tym samym to niemiecki klub przybliżył się do gry w Lidze Europy na wiosnę.

“Aptekarze” wyszli na prowadzenie w 11. minucie. Po rzucie rożnym podczas zamieszania w polu karnym fatalnie zachował się Rifat Żemaletdinow. Futbolówka odbiła się od niego i wpadła do bramki, obok zmylonego Guilherme. Na 2:0 wynik podwyższył Sven Bender w 54. minucie. Pomocnik efektownie uderzył po wrzutce kolegi w pole karne i pokonał golkipera rywali.

Cały mecz w barwach Lokomotiwu rozegrali Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak

5. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów

Lokomotiw Moskwa – Bayer Leverkusen (0:1)

11′, Žemaletdinov (sam.), 54′ Bender

Lokomotiw Moskwa: Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov (65′ Kulikov), Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder (78′ Smolov).

Bayer 04 Leverkusen: Hrádecký – P. Retsos, Tah, Bender, Wendell – Bellarabi (77′ Alario), Aránguiz, Demirbay (90′ Bender), Diaby – Volland (C), Bailey (46′ Baumgartlinger).