Złota Piłka 2019: Hiszpanie już wiedzą kto wygrał!

Give Me Sport

Oficjalnie nazwisko zwycięscy plebiscytu poznamy 2 grudnia, jednak w Hiszpanii pojawił się poważny przeciek dotyczący nazwiska laureata. Podobno delegacja France Football przyjechała do Barcelony, aby poinformować Messiego o przyznaniu nagrody – takie informacje pojawiły się we wtorek na łamach hiszpańskiego Mundo Deportivo. Jeśli plotki się potwierdzą, będzie to szósty triumf Argentyńczyka w tym plebiscycie.

Dziennikarze Mundo Deportivo donoszą, że do Barcelony przyjechała delegacja “France Football” z redaktorem naczelnym gazety Pascalem Ferrem i jednym z czołowych dziennikarzy Thierrym Marchandem. Mieli oni poinformować Messiego o sukcesie, a także zrobić z nim wywiad i zdjęcia, które ukażą się w gazecie dzień po oficjalnym przyznaniu nagrody.

Głosowanie dziennikarzy ze 180 krajów w plebiscycie zakończyło się 9 listopada. Każdy z dziennikarzy miał wskazać pięciu graczy z listy 30 nominowanych zawodników, którym przyznawał 6, 4, 3, 2 lub 1 punkt.

Obok Messiego, w powszechnej opinii fachowców, szansę na zdobycie Złotej Piłki mają jeszcze Portugalczyk Cristiano Ronaldo i Holender Virgil van Dijk. Wśród nominowanych jest także kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Oficjalne wyniki głosowania zostaną podane 2 grudnia podczas uroczystej gali w paryskim Theatre du Chatelet.

Potwierdzone: Lionel Messi otrzyma swoją szóstą Złotą Piłkę w poniedziałek. Został o tym oficjalnie poinformowany przez Pascala Ferre’a i Thierry’ego Marchanda, którzy udali się do Barcelony, mimo że temu zaprzeczają” – napisał na Twitterze Francesc Aguilar, hiszpański dziennikarz, który w przeszłości był zastępcą redaktora naczelnego “Mundo Deportivo”

źródło: eurosport.tvn24/mundodeportiwo/twitter/własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *