W dzisiejszym hicie, meczu 6 kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA 2014/15 Barcelona pokonała przed własną publicznością Paris Saint-Germain 3:1 i ukończyła rozgrywki grupowe na szczycie grupy F z dorobkiem 15 punktów na koncie. PSG awansowało do 1/8 finału z drugiego miejsca.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości z Paryża, bowiem w 15 minucie PSG objęło prowadzenie za sprawą swojej gwiazdy – Zlatana Ibrahimovicia, jednak kilka minut później było już 1:1. Bramkę wyrównującą strzelił Lionel Messi. Jeszcze przed przerwą “Blaugrana” wyszła na prowadzenie, za sprawą Neymara, który fantastycznym strzałem z dystansu pokonał Sirigu. Do przerwy Barcelona prowadziła 2:1. W drugich 45 minutach gry Paryżanie mieli szansę na wyrównanie, jednak ta sztuka ekipie Laurenta Blanca się nie udała, a gospodarze podwyższyli wynik meczu na 3:1 za sprawą Luisa Suareza. Ostatecznie Barcelona pokonała Paris Saint-Germain 3:1 i wygrała swoją grupę.

Barcelona – Paris Saint-Germain (3:1) – 10.12.2014 (20:45)
Gol 15′ Z.Ibrahimović (0:1)
Gol 19′ L.Messi (1:1)
Gol 42′ Neymar (2:1)
Gol 77′ L.Suarez (3:1)