Udostępnij:

Liverpool przełamuje pechową passę!

W jednym z dzisiejszych popołudniowych spotkań 7 kolejki Premier League Liverpool pokonał West Bromwich Albion 2:1 przed własną publicznością. Dla "The Reds" była to pierwsza wygrana od 3 spotkań.

W pierwszej połowie Liverpool był stroną przeważającą ale miał problemy ze zdobyciem bramki, udało się to dopiero w 45 minucie kiedy to po kapitalnej wymianie podań "The Reds" Adam Lallana trafił do siatki - 1:0 dla Liverpoolu. Gol do szatni podbudował piłkarzy Brendana Rodgersa. W drugiej połowie gospodarze walczyli o kolejnego gola, jednak o tego drugie celne trafienie nie było łatwo. W 56 minucie sędzia niesłusznie podyktował rzut karny dla West Bromwich Albion, ponieważ faul miał miejsce przed linią pola karnego. Natomiast sędzia tego nie zauważył i wskazał na punkt 11 metrów od bramki. Rzut karny pewnie wykorzystał Berahino i na Anfield mieliśmy remis 1:1. Niespełna 5 minut później akcja Liverpoolu. Sterling wbiega w pole karne gdzie zostaje faulowany, jednak szybko się podniosi i zagrywa piłkę do Hendersona, który precyzyjnym strzałem tuż przy lewym słupku bramki pokonuje bramkarza gości i "The Reds" ponownie wyszli na prowadzenie - 2:1. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania i Liverpool odniósł cenne zwycięstwo.

Liverpool - West Bromwich Albion (2:1) - 04.10.2014 (16:00)
45' A.Lallana (1:0)
56' S.Berahino (1:1) (k.)
61' J.Henderson (1:2)