Udostępnij:

[ZAPIS LIVE] Wtorek z Ligą Mistrzów! Chelsea – Barcelona i Bayern – Besiktas

Wprawdzie już tydzień temu zainaugurowała faza pucharowa Ligi Mistrzów, lecz dopiero dzisiaj byliśmy świadkami najbardziej elektryzującego meczu w 1/8 finału LM. Chelsea - Barcelona, czyli flashbacki z 2009 roku i uczciwie wywalczony awans Barcy do finału Champions League. Serdecznie zapraszam na zapis relacji z tego, a także z drugiego z wtorkowych spotkań, pomiędzy Bayernem, a Besiktasem.

22:36 Skończyły się obydwa spotkania, Chelsea zremisowała u siebie z Barceloną 1:1, a Bayern rozbił Besiktas 5:0. Za śledzenie relacji dziękuje Michał Kozłowski

90' Trzy minuty doliczone do meczu Chelsea-Barcelona.

88' Wykrakane. 5:0 dla Bayernu, druga bramka Lewandowskiego. Kompromitacja Besiktasu.

86' Wynik 4:0 w Monachium to najmniejszy wyrok kary, jaki mógł spotkać Besiktas. Łatwiejszym rywalem Bayernu w tym roku była chyba tylko Legia U17.

83' Wchodzi 9, schodzi 11. Alvaro Morata w miejsce Pedro

81' Bardzo brzydki faul Antonio Rudigera na Sergim Roberto. Żółty kartonik dla Niemca.

79' Bramka też w Monachium! Robert Lewandowski na 4:0.

75' MESSI! MAMY WYRÓWNANIE! Fatalny błąd Azpilicuety, Chelsea atakuje, naciera, a to Barca strzela.

69' Bardzo dobry okres gry Chelsea. Barcelona musi się cofać do głębokiej defensywy.

66' 3:0. Mueller po raz drugi.

61' WILLIAAAN! DO TRZECH RAZY SZTUKA! Brazylijczyk wyprowadza Chelsea na prowadzenie, a nic na to nie wskazywało, gdyż to Barca zaczynała przejmować inicjatywę!

58' Mecz w Londynie bardzo przyjemnie się ogląda, ale ciężko cokolwiek o nim więcej powiedzieć, gdyż nie ma poszczególnych akcji.

51' A W MONACHIUM JUŻ 2:0. Do siatki trafia niereformowalny dziś Coman. Asysta Lewandowskiego.

50' LEWANDOWSKI W SPOJENIE! Kapitalny strzał Polaka z rzutu wolnego, parę centymetrów w lewo i byłoby 2:0.

48' Ehh... dopiero się druga połowa zaczęła, a Beyern już swoje. Teraz świetna szansa Hummelsa.

46' Wznawiamy oba mecze!

21:33 Koniec I połowy w obydwu spotkaniach. W Monachium absolutna dominacja Bayernu i 1:0 do przerwy po bramce Mullera, natomiast w Londynie nieco bardziej wyrównane starcie, z lekkim wskazaniem na Chelsea. Tam jednak wciąż bez goli. Wracamy za 15 minut.

45' Smutna informacja na koniec I połowy, boisko z kontuzją opuszcza jedna z najbarwniejszych dziś postaci, James Rodriguez. W jego miejsce Arjen Robben.

44' GOL DLA BAYERNU! To w końcu musiało nadejść, Thomas Mueller na 1:0.

42' Natomiast Willianowi bardzo spodobało się obijanie słupków bramki Ter Stegena. Tym razem zamiast lewego wybrał prawy.

41' Możliwość oglądania dzisiaj Vagnara Love i Kingsleya Comana na jednym boisku to czysta przyjemność.

39' Gerrard Pique nie trafia czysto w piłkę po rzucie rożnym, od bramki wznowi Cuortois.

38' Żółta kartka dla Roberta Lewandowskiego. Spokojnie, ta kartka nie będzie się liczyć podczas Mistrzostw Świata.

35' SŁUPEK WILLIANA! Kapitalna indywidualna akcja Brazylijczyka kończy się odbiciem piłki o żelastwo.

34' Bayern od kilu minut gra kosmiczną piłkę. Nie nadążam pisać o poszczególnych akcjach, muszę zaokrąglać w jedną całość.

31' Teraz z kolei przenosimy się do Londynu - rzut wolny dla Chelsea i groźny strzał Marcosa Alonso. Powoli zaczynają nam się rozkręcać oba spotkania.

30' ŚWIETNA INTERWENCJA FABRICIO! Bramkarz gości rewelacyjnie wyjął strzał głową Matsa Hummelsa. Niebywała dominacja Bayernu.

28' Świetna szansa Davida Alaby, któremu piłkę z nogi rewelacyjnie zabrał defensor Besiktasu! Będzie rzut rożny.

21' Chciałbym coś więcej napisać o meczu Chelsea-Bayern, ale ten mecz jest po prostu... zbyt nudny. Natomiast w drugim spotkaniu Besiktas cofnął się bardziej, niż PSG z Realem od 60 minuty.

16' CZERWONA KARTKA! Robert Lewandowski bezpardonowo ścięty przez Domagoja Vidę. Besiktas skończy mecz w "10".

13' Kotłowało się teraz w polu karnym Barcelony, jednak na strachu się skończyło.

8' Bayern powoli zaczyna przejmować inicjatywę w spotkaniu z Besiktasem. Przed chwilą groźny strzał na bramkę Fabricio.

5' Ależ bomba Edena Hazarda! Belg jednak minimalnie nad poprzeczką.

1' Zaczęli!

20:45 Trener Antonio Conte dzisiaj bardzo eksperymentalnie. Miał Giroud, miał Moratę, a  i tak na "9" wziął Edena Hazarda. Ciekawe jakie skutki to za sobą poniesie.

20:42 Ciarki na rękach, na obu stadionach grane są już hymny Ligi Mistrzów!

20:30 Dość istotna informacja: Sędzią spotkania Chelsea-Bayern będzie Cuneyt Cakir.

Chelsea:

Barcelona:

Bayern:

Besiktas:

20:20 Zapraszam na tekstową relację wtorkowych spotkań Champions League, Chelsea zmierzy się z Barceloną, natomiast Bayern podejmie Besiktas. Za moment składy wszystkich ekip.