Za nami 23. kolejka Ligue 1. Zmagania tej serii spotkań rozpoczęły się w piątek od remisowego spotkania Marsylii z Lille. Sobota to między innymi udane uciszenie malkontentów przez Angers, które przed własną publicznością rozbiło AS Monaco 3:0. Niestety tym razem Kamil Grosicki nie został superbohaterem, a jego klub Rennes uległ Bordeaux, aż 4:0. Bez zmian za to w kwestii Paris Saint Germain i Ibrahimovicia. Paryżanie pokonali w wyjazdowym meczu Zielonych 0:2, obydwie bramki zdobył niezawodny Ibra.

Remis Marsylii z Lille

W pierwszym spotkaniu 23. kolejki Ligue 1, Olympique Marsylia zremisował przed własną publicznością z Lille OSC 1:1. Bramkę dla gości strzelił w 57 minucie Sebastien Corchia. Gospodarze gola na wagę remisu zdobyli grając w osłabieniu, dopiero w doliczonym czasie gry. Trzy punktu ekipie gości odebrał Antoine Rabillard w 96 minucie spotkania. Po 23 spotkaniach Marsylia zajmuje dziesiąte miejsce, a Lille piętnaste.

Marsylia ratuje remis w doliczonym czasie gry

Angers efektownie uciszyło malkontentów

SCO Angers pokonało na własnym stadionie AS Monaco 3:0. Beniaminek, który po dwóch meczach bez zwycięstwa był krytykowany i twierdzono, że dobra passa z początku sezonu już się skończyła, udowodnił, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Les Scoistes tym samym zakończyli serię Monaco, na dziewięciu meczach bez porażki. Bramki dla gospodarzy zdobywali Yattara i dwukrotnie N’Doye. Dzięki temu zwycięstwo Angers zajmuje trzecie miejsce z dwoma punktami straty do drugiego Monaco!

Angers rozbiło Monaco

Caen pokonało Nice

W jednym z ciekawszych spotkań 23. kolejki, Caen pokonało Nice 2:0.  Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie po bramkach Rodelina i Delorta. Mimo wygranej Caen nie udało się wyprzedzić Nice w tabeli, choć obydwa kluby mają tą samą liczbę punktów zajmują kolejno czwarte i piąte miejsce.

Ligue 1: Caen pokonało Nice

Rennes rozbite przez Bordeaux

Żyrondyści wysoko pokonali Stade Rennes przed własną publicznością. Bordeaux już przed spotkaniem było stawiane w roli faworyt, ale chyba nikt się nie spodziewał, że pojedynek będzie tak jednostronny. Kamil Grosicki na boisku pojawił się w drugiej połowie spotkania, tym razem nie miał wpływu na wynik meczu. Rennes zajmuje szóste miejsce, a ich niedzielni pogromcy siódme.

PSG znów wygrało, a Ibra zdobył dwie bramki

W ostatnim spotkaniu 23. kolejki Ligue 1 Paris Saint Germain pokonało Saint- Etienne 2:0. Obydwie bramki dla Paryżan zdobył niezawodny Zlatan Ibrahimović. Dla mistrzów Francji była to dwudziesta wygrana w obecnym sezonie. Dodatkowo „Ibra” umocnił swoją pozycję lidera w klasyfikacji strzelców Ligue 1.