W jednym ze spotkań 23. kolejki Ligue 1, Caen pokonał Nice 2:0. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie po bramkach Rodelina i Delorta.

Pierwszą bramkę piłkarze Caen zdobyli już w dwunastej minucie po fatalnym błędzie rywali. Szansę na gola zamienił Rodelina strzałem w krótki róg. Dwie minuty później mogło być już 2:0, ale świetną interwencją popisał się Marchand.

Drugiego gola jeszcze w pierwszej połowie zdobył Delort wykonując rzut karny, który był następstwem faulu, po którym arbiter nie mógł postąpić inaczej jak wskazać “jedenastkę”.

Mimo prób ze strony gości, wynik nie uległ już zmianie i gospodarze schodzili do szatni z kompletem punktów.

SM Caen – OGC Nicea 2:0

1:0 Rodelin 12′

2:0 Delort (k.) 41′