Ligue 1: Monaco tylko z remisem. Camarasa bohaterem gości

asmonaco.com

8. kolejkę Ligue 1 rozpoczynało spotkanie Monaco z Montpellier. Wicemistrzowie Francji nie zatarli złego wrażenia po bolesnej porażce z FC Porto w Lidze Mistrzów. Na gola Falcao w ostatnich minutach odpowiedział Camarasa i skończyło się 1:1 (0:1). Styl gry drużyny Kamila Glika, jak i kondycja fizyczna, dalekie były od ideału.

Goście od początku rozpoczęli z dużą ikrą. Pierwszą okazję do strzelenia gola miał Issac Mbenza, ale jego strzał z rzutu wolnego przeleciał minimalnie nad poprzeczką. W atakach przodował wraz z Casmirem Ningą, ale albo pojawiały się problemy z celnością albo próby okazywały się za słabe, by pokonać Danijela Subasicia. Drużyna z Księstwa od pierwszego gwizdka nie przypominała ekipy wicemistrza Francji, ale raczej drużynę pokonaną przez FC Porto, w środę na tym  samym stadionie. Lecz, gdy już wydawało się, że rywale z Langwedocji zdobędą bramkę, skórę uratował kolegom Subasić instynktownie broniąc uderzenie Mendesa w 20. minucie. Ponad kwadrans później problemów z pokonaniem Lecomta nie miał już Falcao. Szybką kontrę poprowadził Rony Lopes,  zagrał wzdłuż pola karnego, a Kolumbijczyk wślizgiem umieścił piłkę w siatce. Jednobramkowe prowadzenie do przerwy nie podsyciło apetytów gospodarzy.

W drugich trzech kwadransach Monaco nie szukało z determinacją drugiego gola, co powinno być naturalne. Nie oddali ani jednego celnego strzału – gol Falcao pozostał zatem jedyną celną próbą w wykonaniu podopiecznych Jardima, tego wieczoru. W 57. minucie okazję na doprowadzenie do remisu miał Roussillon, ale nieznacznie się pomylił uderzając z dystansu. Ofensywne próby gospodarzy często inicjował Lemar, ale na niewiele się to zdało przy słabej formie całej druzyny. W doliczonym czasie wicemistrzowie Francji pozwolili Montpellier zamknąć się we własnym polu karnym. Efektem takiej postawy (jak i 90 minut zbyt słabej gry) było wyrównujące trafienie Souleymana Camary w doliczonym czasie gry (notabene to właśnie w Monaco stawiał pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu). Piłkarz, który rozegrał dla Montpellier 190 spotkań odebrał dziś 3 punkty byłemu klubowi.