La Liga: Grad goli na Balaidos! Remis Celty Vigo z Gironą

Do spotkania rozpoczynającego 7. kolejkę rozgrywek La Ligi, Celta Vigo przystępowała jako faworyt meczu. Mimo dwupunktowej przewagi to właśnie podopieczni Unzue byli wskazywani jako zwycięzca. Obie drużyny wciąż szukają odbicia od dolnej części tabeli, ale dziś musieli się podzielić punktami, po remisie 3-3.

Cały festiwal strzelecki został zapoczątkowany w 8. minucie po trafieniu Duńczyka Pionie Sisto. Daniel Wass po wbiegnięciu w pole karne z piłką, miękko zacentrował na dalszy słupek, gdzie strzałem z głowy, Sisto otworzył wynik spotkania. Celebracja gospodarzy nie trwała zbyt długo, po 120. sekundach, ekipa Pablo Machina wyrównała rezultat. Drużyna z Katalonii po odbiorze piłki pod polem karnym, centrze Johana Mojici i świetnym instynktem strzeleckim Portu również cieszyła się z trafienia. Worek z bramkami ewidentnie się rozwiązał. Już w 14.minucie na Estadio Balaidos padła trzecia bramka. Tym razem na prowadzenie wyszła Girona. Goście wykonywali rzut wolny z głębi pola i po dośrodkowaniu piłka spadła na głowę Juanpe, który dograł do Christiana Stuaniego. Napastnik Girony uderzeniem z głowy z bliskiej odległości dał prowadzenie katalońskiej drużynie. Podobnie jak zespół Pablo Machina, tak samo podopieczni Unzue potrzebowali zaledwie dwóch minut, aby na tablicy wyników widniał remis. Jozabed Sanchez dobrym podaniem zagrał do Maximiliano Gomeza, który później mierzonym strzałem zdobył drugą bramkę dla Celestes.

Po przerwie bramek także nie brakowało na Estadio Balaidos, jednak trochę minut ubyło. W 76. minucie po raz trzeci zebrani kibice Celty Vigo wybuchli szałem radości. W taki stan wprowadził ich Daniel Wass, który oddał genialny strzał z rzutu wolnego. W tym momencie wszystko zmierzało ku zwycięstwu Celestes. Jednak wszelkie plany zostały pokrzyżowane przez Juanpe. W 86. minucie meczu Bernardo Espinosa dosięgnął crossową piłkę w polu karnym i po główce wzdłuż bramki, futbolówka trafiła do Juanpe, a ten umieścił ją w siatce. W całym meczu okazji nie brakowało, łącznie obie drużyny wypracowały 26 sytuacji bramkowych, z czego aż sześć zostało zakończonych golami.

29.09.2017, 7. kolejka La Liga, Estadio Balaidos (Vigo)

Celta Vigo – Girona CF 3:3 (2:2)

Pione Sisto 8′ Maximiliano Gomez 16′ Daniel Wass 76 – Portu 10′ Christian Stuani 14′ Juape 86′

Celta Vigo: Ruben Blanco – Hugo Mallo (Gustavo Cabral 65′, Andreu Fontas (Facundo Roncaglia 58′), Sergio Gomez, Jonny – Daniel Wass, Stanislav Lobotka, Jozabed Sanchez – Iago Aspas, Maximiliano Gomez, Pione Sisto (Emre Mor 73′)

Girona CF: Gorka Iraizoz – Bernardo Espinosa, Juanpe, Pedro Alcala – Aleix Garcia (Douglas Luiz 83′), Pere Pons, Pablo Maffeo, Johan Mojica, Borja Garcia (Michael Olunga 75′), Portu – Christian Stuani (Olarenwaju Kayode 68′)

Żółte kartki: Maximiliano Gomez, Emre Mor – Bernardo Espinosa, Christian Stuani, Juanpe, Pedro Alcala, Pere Pons

Sędzia: González Fuertes