LOTTO Ekstraklasa: Arka remisuje z Cracovią

W drugim piątkowym meczu 11 kolejki LOTTO Ekstraklasy również padł remis. Tak samo jak w starciu Śląska z Sandecją również padł remis 1:1. Dla Gdynian gola z głowy strzelił Adam Marciniak, a gola wyrównującego po stałym fragmencie gry (podobnie jak Marciniak) wyrównał Michał Helik.
W Gdyni najlepsze co było w tym spotkaniu było w drugiej połowie. Ta pierwsza to głównie nieudolne zrywy piłkarzy Cracovi i asekuracyjna gra Arki. Druga nieco żywsza, ale również nie najlepsza. Najlepszym podsumowaniem jest fakt, że obie bramki padły po stałych fragmentach gry. Po godzinie gry dzięki dopingowi piłkarze Arki weszli wreszcie na większe obroty. Po rzucie rożnym w dobrym miejscu znalazł się Adam Marciniak, który wbił głową piłkę do siatki, a potem niczym Ronaldo celebrował swoją bramkę. I to by było na tyle jeśli chodzi o światowy futbol widziany w piątek 29 września na stadionie w Gdyni. 8 minut później, również po stałym fragmencie gry gola po istnym tańcu i wygibasach w polu karnym wbił Michał Helik. I emocji by było na tyle. Mecz pełen niczego i dziwnych rozwiązań taktycznych. Testujący naszą wytrzymałość i bezwarunkową miłość do ekstraklasy. Miejmy nadzieję że wrócimy silniejsi.

29.09.2017r 11 kolejka LOTTO Ekstraklasy, Sttadion GOSiR Gdynia, Frekwencja  – 8541

Arka Gdynia 1:1 Cracovia (0:0)

62’ Adam Marciniak | 70’ Michał Helik

Skład Arki Gdynia: 1.Steinbors, 33.Zbozień, 28.Helstrup, 17.Marciniak, 4.Sołdecki, 13.Piesio, 21.Sambea(75’ 10.Szwoch), 14.Nalepa(84’ 7.Zarandia), 24.Kun(74’ 8.Da Silva),11.Siemaszko

Skład Cracovi:  29.Sandomierski, 2.Fink(62’10.Zenjov), 4.Malarczyk, 39.Helik, 3.Siplak, 21.Deja, 5.Covilo, 7.Wójcicki, 19.Hernandez, 11.Wowiak, 20.Szczepaniak

Żółte kartki:  15’ Marciniak, 76’ Sołdecki, 82’ Nalepa  |12’ Hernandez, 39’ Covilo

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Łukasz Szczech