Piotr Zieliński | Reprezentacja Polski 2024
Udostępnij:

Liga Narodów: Polska przegrywa z Portugalią (WIDEO)

Reprezentacja Polski przegrała z Portugalią 1:3 w meczu 3. kolejki Ligi Narodów. Bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył Piotr Zieliński w 78. minucie.

Wydawało się, że podopieczni Probierza dobrze weszli w to spotkanie, ale było to tylko kilka pierwszych minut. Zaraz po tym Portugalia przejęła kontrolę i już w 10. minucie po niefortunnej interwencji Bednarka Ronaldo trafił w słupek. Kilka minut później Bruno Fernandes uderzył sprzed pola karnego i fantastyczną interwencją popisał się Skorupski. Polacy próbowali się odgryzać pojedynczymi akcjami, najlepiej w polu karnym odnajdywał się Świderski, ale brakowało mu szczęścia i precyzji.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 26. minucie. W pole karne zagrał Ruben Neves, inteligencją boiskową popisał się Bruno Fernandes, który zamiast uderzać to zgrał piłkę głową do wbiegającego Bernardo Silvy. Portugalczyk miał dużo miejsca w polu karnym i z zimną krwią uderzył obok bezradnego Skorupskiego.

Minęło ledwo dziesięć minut i goście podwyższyli prowadzenie. Na środku boiska przejął piłkę Leao i pognał na bramkę Skorupskiego uderzając w słupek. Do pustej bramki dobił Ronaldo.

Po przerwie powinni jeszcze podwyższyć wynik Portugalczycy. Nie popisał się jednak w dwóch sytuacjach Bruno Fernandes, który dwukrotnie nie trafił czysto w piłkę w dogodnych sytuacjach. Robiło się trochę sennie na PGE Narodowym, gdy nagle w 77. minucie, gdy Zieliński zagrał na jeden kontakt z Urbańskim i przy odrobinie szczęścia znalazł się tuż przed Diogo Costą pokonując bramkarza strzałem pod poprzeczkę.

Gdy walczyliśmy o bramkę wyrównującą to z zabójczą kontrą wyszli Portugalczycy. W 88. minucie niefortunną interwencją Jan Bednarek ustalił wynik meczu pakując piłkę do bramki Skorupskiego. W tej akcji doszło jednak do dużej kontrowersji, ponieważ piłkę stracił Michael Ameyaw, który mógł być faulowany w polu karnym Portugalii. Niestety zamiast rzutu karnego na 2:2, przegrywamy 1:3.

Podopieczni Michała Probierza pozostają z trzema punktami w tabeli Ligi Narodów, Portugalczycy prowadzą z kompletem dziewięciu punktów.