kobiecapilka.pl

W meczu 1/16 finału Ligi Mistrzyń Medyk Konin pokonał na własnym stadionie Brescię Calcio 4:3. Mistrzynie Polski zdołały odnieść zwycięstwo, mimo że jeszcze na kwadrans przed końcem przegrywały 1:3!

Spotkanie było bardzo emocjonujące i obfitowało w zwroty akcji. Jako pierwsze do siatki trafiły przyjezdne. W 18. minucie na listę strzelców wpisała się Barbara Bonansea. Jedenaście minut później wyrównała Liliana Kostova, ale to Włoszki schodziły na przerwę z prowadzeniem. W 36. minucie Annę Szymańską pokonała Valentina Cernola.

Kiedy w 70. minucie na 3:1 dla Brescii podwyższyła Daniela Sabatino, wydawało się, że to rywalki będą cieszyć się ze zwycięstwa. Końcówka należała jednak do podopiecznych Romana Jaszczaka. Najpierw do siatki trafiła Aleksandra Sikora, wyrównała Anna Gawrońska, a w 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobyła Kostova, ustalając tym samym wynik spotkania.