Liga Mistrzów wykroczy poza Europę?
Nowy prezydent UEFA, Aleksander Ceferin, w wywiadzie dla "Associated Press" wypowiedział się na temat możliwości rozegrania finału Ligi Mistrzów poza granicami Europy, a także możliwych zmianach terminów rozgrywania spotkań na soboty.
Finał Ligi Mistrzów w Nowym Jorku? Być może. To pomysł na przyszłość, o którym trzeba porozmawiać. Jeśli podróż z Portugalii do Azerbejdżanu trwa niemal tyle samo czasu, co z Portugalii do Nowego Jorku, to czemu nie? Jednak musimy pamiętać, że Liga Mistrzów to przede wszystkim rozgrywki europejskie.
Obecnie jedynym sobotnim spotkaniem jest finał rozgrywek. Musimy zobaczyć, czy inne spotkania, jak np. półfinałowe, także moglibyśmy rozgrywać w ten dzień. Byłoby to otwarcie się na inne kontynenty. Nie będzie to jednak proste, ponieważ w weekendy regularnie odbywają się rozgrywki ligowe.
Słoweniec rozpoczął swoją kadencję 14 września, a potrwa ona trzy lata. Jak widać 49-latek szuka optymalnych rozwiązań, aby europejska piłka zataczała jeszcze szersze kręgi.
-
1 Liga Polska"Trzeba sobie powiedzieć kilka mocnych słów". Piłkarz Warty Poznań zabrał głos po porażce z Wisła Kraków
Karolina Kurek / 6 kwietnia 2025, 12:14
-
AktualnościPKO BP Ekstraklasa: Stal remisuje z Cracovią w debiucie Djurdjevicia (WIDEO)
Michał Szewczyk / 4 kwietnia 2025, 19:58
-
AktualnościCdR: Barca w finale! Ferran znów bohaterem (SKRÓT WIDEO)
Michał Szewczyk / 2 kwietnia 2025, 23:35
-
AktualnościGórnik Zabrze na tropie nowego napastnika. Ścieżki prowadzą do Grecji
Victoria Gierula / 1 kwietnia 2025, 18:38
-
AktualnościIvan Djurdjević nowym trenerem FKS Stali Mielec
Michał Szewczyk / 1 kwietnia 2025, 14:39
-
1 Liga PolskaTrener Tarasiewicz przed meczem ze Zniczem Pruszków: Będziemy konkurencyjni
Karolina Kurek / 28 marca 2025, 7:26