Santiago Bernabeu | El Clasico
Udostępnij:

Liga Mistrzów: Remontada Realu! Hat-trick Viniciusa (WIDEO)

Real pokonał Borussię 5:2 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. "Królewscy" jeszcze do 60. minuty przegrywali 0:2. Klasycznym hat-trickiem popisał się Vinicius Junior.

Początek spotkania był chaotyczny z obydwu stron. Po około dwudziestu minutach to Borussia dłużej zaczęła operować piłką i nieco uśpiła Real Madryt. "Królewscy" po raz pierwszy pogubili się w 30. minucie, gdy Serhou Guirassy sprytnie zagrał w polu karnym do Malena, który pewnym uderzeniem z kilku metrów przy bliższym słupku nie dał szans Thibaut Courtois na skuteczną interwencję.

Po czterech minutach Real przegrywał już 0:2. Na prawej stronie Malen wygrał pojedynek z Mendym i wstrzelił piłkę wzdłuż bramki Courtoisa, tam idealnie znalazł się Jamie Gittens, który uciekł obrońcom Realu i wpakował piłkę z trzech metrów do bramki.

Dopiero druga bramka pobudziła podopiecznych poddenerwowanego Ancelottiego. W odstępie kilku sekund w poprzeczkę uderzył Rodrygo Goes, a następnie Jude Bellingham. Na kolejną bramkę mieli chrapkę goście, ale bombę Brandta z dwudziestu metrów wyciągnął Courtois. Do przerwy na Bernabeu było 0:2 i gwizdy żegnały piłkarzy schodzących na przerwę.

Po zmianie stron obraz meczu odmienił się diametralnie. Real kompletnie zdemolował gości z Dortmundu. Wszystko zaczęło się od akcji Mbappe, który w 60. minucie dośrodkował w pole karne a Antonio Rudiger, który został w polu karnym głową umieścił piłkę w siatce. Nie minęło dwie minuty, gdy "Królewscy" doprowadzili do remisu. Świetnym podaniem popisał się Modrić, obrońca Borussi chcąc wybić piłkę spod nóg Mbappe zagrał ją do Viniciusa, który niemal na pustą bramkę zdobył wyrównującą bramkę.

Real wyszedł na prowadzenie w 83. minucie. Świetną akcję przeprowadził Lucas Vazquez, który zagrał na klepkę z rywalem, wpadł w pole karne i mocnym uderzenie zmusił do kapitulacji Gregora Kobela.

"Królewscy" poszli za ciosem! Fenomenalny rajd Viniciusa Juniora. Reprezentant Brazylii otrzymał piłkę przed własnym polem karnym, przebiegł pod drugie pole karne i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie. Druga połowa to absolutny popis Viniciusa. W doliczonym czasie gry z dziecinną łatwością poradził sobie z kryjącym go Suele i po raz trzeci pokonał Gregora Kobela.

Real przegrywał do 60. minuty 0:2, a ostatecznie wygrywa z Borussią pewnie aż 5:2 i ma sześć punktów w Lidze Mistrzów. BVB również ma sześć oczek. Dziś podopieczni Nuriego Sahina stracili pierwsze punkty w tych rozgrywkach.