Liga Mistrzów: Real Sociedad wygrywa w Salzburgu

Real Sociedad Futbol (Twitter)

Real Sociedad pokonał RB Salzburg 2:0 w spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów 2023/2024 grupy D. Wynik został ustalony już w 27. minucie, a bramki dla gości zdobyli Mikel Oyarzabal i Brais Mendez.

Real Sociedad od początku spotkania czuł się na Red Bull Arena jak u siebie. W pierwszych kilku minutach podopieczni Imanola Alguacila stworzyli sobie kilka okazji na zdobycie bramki i już w 7. minucie Mikel Oyarzabal wyprowadził “Txuri-Urdin” na prowadzenie. Kapitan gości oddał płaski strzał z okolic linii pola karnego i pokonał Schlagera. Dwadzieścia minut później wynik podwyższył Brais Mendez. Hiszpan jeszcze na własnej połowie dostał piłkę od Take Kubo i pognał na bramkę gospodarzy. Rywale czekali aż zagra piłkę do któregoś z kolegi a on sam wykończył akcję i podwyższył prowadzenie.

W przerwie Gerhard Struber dokonał aż trzech zmian i to gospodarze w dalszej części tego meczu lekko przejęli inicjatywę. Wydawało się, że już na początku drugiej połowy RB Salzburg będzie miał idealną szansę na odrobienie części strat z rzutu karnego. Po długiej analizie VAR Bartosz Frankowski zadecydował jednak o zmianie swojej początkowej decyzji. Mimo optycznej przewagi gospodarze zagrozili bramce Realu Sociedad dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Real Sociedad ma po dwóch kolejkach cztery punkty, a RB Salzburg zostaje z trzema “oczkami” na koncie. W tej grupie są jeszcze Inter Mediolan i Benfica.