blank
Udostępnij:

Liga Mistrzów: Pechowy samobój bramkarza daje zwycięstwo Arsenalowi (WIDEO)

Arsenal w trzeciej kolejce nowego formatu Ligi Mistrzów pokonał u siebie Szachtar Donieck 1:0.

Spotkanie to nie obfitowało w wiele składnych akcji, ale widzowie i tak mieli się czym ekscytować. Szczególnie ci, którzy trzymali kciuki za Arsenal. Jedynego gola widzieliśmy w 29' minucie. Piłka odbiła się od słupka, pechowo od pleców Dmytro Riznyka i wpadła do siatki. Przed przerwą szczęścia próbowali także Kai Havertz i Gabriel Jesus. W drugiej odsłonie do głosu doszedł Leandro Trossard. Najpierw uderzył wywalczoną piłkę obok prawego słupka, a pod koniec spotkania.. Nie trafił rzutu karnego. Prawidłowo rozczytał go właśnie Riznyk. Pierwszą i zarazem ostatnią akcję w doliczonym czasie gry miał Pedrinho. Brazylijczyk uderzył z krawędzi pola karnego, ale na posterunku stał David Raya. Arsenal tym samym po trzech kolejkach wywalczył siedem punktów. Szachtar Donieck z kolei przegrał drugi mecz z rzędu i ma wywalczone tylko jedno oczko.

22.10.2024, 3. kolejka rozgrywek Ligi Mistrzów, Emirates (Londyn)

Arsenal 1:0 Szachtar Donieck