Liga Mistrzów: Ogromne rozczarowanie w Dortmundzie

mundodeportivo.es

W ramach pierwszej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała z FC Barceloną na Signal Iduna Park. Z powodu kontuzji Łukasz Piszczek obejrzał spotkanie z trybun.

– Na początku sezonu celem wszystkich drużyn jest wygranie wszystkich rozgrywek. Obsesja? Kiedy nie wygrywasz, zawsze starasz się zrobić krok do przodu – mówił Ernesto Valverde na konferencji. W porównaniu do ostatniego meczu ligowego z Valencią (5:2), trener dokonał jednej zmiany. W miejsce Carlesa Pereza pojawił się Luis Suarez, u którego nie ma już śladu po urazie. Rewelacyjny 16-latek Ansu Fati wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie. Ważna informacją jest z pewnością powrót do kadry meczowej Leo Messiego, który zmagał się z kontuzją mięśnia płaszczkowatego.

W 26. minucie Marco Reus zmarnował doskonałą okazję po podaniu Thorgana Hazarda, lecz ogromne brawa w tej sytuacji należały się do golkipera “Dumy Katalonii”. Dużo było walki w środku boiska i obie drużyny schodziły do szatni bez zdobyczy bramkowej. W 55. minucie Nelson Semedo bezsensownie sfaulował we własnym polu karnym Jadona Sancho. Arbiter nie zawahał się i podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Do piłki podszedł Marco Reus, ale Marc-Andre ter Stegen w znakomity sposób wyczuł intencje swojego rodaka. W 78. minucie bliski pokonania bramkarza gości był Julian Brandt, lecz uderzenie zza pola karnego odbił się od poprzeczki. Niestety długimi momentami wtorkowe spotkanie rozczarowywało i podział punktów można uznać za uczciwy rezultat.