Liga Mistrzów: Lipsk gładko ogrywa Tottenham i melduje się w ćwierćfinale

RB Lipsk po raz pierwszy w historii klubu awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Na drodze ku temu nie stanął im Tottenham, który uległ Czerwonym Bykom 0:3.

Kwestia awansu RB Lipsk była formalnością. Już w pierwszym meczu przetrzebiony kontuzjami Tottenham zbytnio nie zagrażał Niemcom, głównie murując dostęp do bramki. Ostatecznie po bramce Timo Wernera z rzutu karnego Lipsk wywiózł z północnego Londynu jednobramkową zaliczkę.

Na Red Bull Arena Spurs zostali pozbawieni złudzeń w nieco ponad 20 minut, w dużej mierze dzięki bramkarzowi przyjezdnych – Hugo Llorisowi. Najpierw w 10. minucie piłka po strzale zza pola karnego Marcela Sabitzera przeszła po ręce francuskiego mistrza świata. 10 minut później znów kapitan Tottenhamu słabo się zachował. Sabitzer zaskoczył go po raz drugi – tym razem głową po dośrodkowaniu Angelino z lewego skrzydła. Lloris słabo przypilnował lewy słupek i właśnie od metalowego pręta piłka wpadła do bramki.

Jednak po dwóch straconych bramkach Lloris wziął się w garść i uratował Tottenham przed trzecią bramką w plecy. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy po zamieszaniu w polu karnym Eric Dier chciał wybić piłkę. Ostatecznie kopnął w Patricka Schicka, piłka już toczyła się po ziemi w okolice prawego słupka, ale Lloris popisał się refleksem i zbił futbolówkę z trajektorii.

W drugiej połowie mając już niemal pewny awans, Lipsk zrzucił z tonu. Dodatkowo też Tottenham nie potrafił zagrozić bramce Petera Gulacsiego, więc nie trzeba było dalej napierać na bramkę gości. Jednak i tak w 87. minucie gospodarze zdołali podwyższyć na 3:0. Rezerwowy Emil Forsberg sekundy po pojawieniu się na murawie wykorzystał młyn w polu karnym Spurs, jaki stworzył się po dośrodkowaniu Angelino, i pewnie ustalił wynik spotkania.

10.03.2020, 1/8 finału Ligi Mistrzów, Red Bull Arena (Lipsk)

RB Lipsk – Tottenham Hotspur 3:0 (2:0)

Sabitzer 10′, 21′, Forsberg 87′

Lipsk: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele (Adams 55′), Laimer, Sabitzer (Forsberg 87′), Angelino – Nkunku (Haidara 59′), Werner, Schick.

Spurs: Lloris – Aurier (Walcott 90+1′), Alderweireld, Tanganga, Sessegnon – Dier, Winks – Lo Celso (Fernandes 80′), Alli, Lamela – Lucas Moura.

Żółte kartki: Laimer 50′, Sabitzer 71′ – Sessegnon 34′, Winks 45+1′, Tanganga 68′, Alli 70′

Sędzia: Carlos Del Cerro (Hiszpania)