Liga Mistrzów: Iličić przypieczętował awans Atalanty do ćwierćfinałów

UEFA

Festiwal UEFA Champions League / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Valencia sprawiła Atalancie więcej problemów w rewanżu, ale to Włosi awansowali do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów.

Wydawało się, że mecz w Walencji może być ponownie łatwą przeprawą dla Atalanty. Przyjezdni szybko wywalczyli rzut karny, który Josip Iličić zmienił na bramkę. “Nietoperze” wyrównały w 21. minucie za sprawą trafienia Kévina Gameiro. Tuż przed przerwą kolejna jedenastka dla Atalanty i kolejny gol Iličicia. Valencia jednak nie poddawała się. Drugie 45 minut szybko otworzyła od kolejnego gola Kévina Gameiro. Najwyżej wyskoczył do dośrodkowania Ferrana Torresa. Torres rozgrywał świetne spotkanie i w 67. minucie dał pierwsze prowadzenie Valencii w tym meczu, lobując golkipera rywali. Iličić skompletował hat-tricka w 71. minucie pewnym strzałem z około szesnastu metrów. A pod koniec spotkania Słoweniec dorzucił czwartego gola. Atalanta awansowała do dalszej fazy wobec zwycięstwa 4:1 z pierwszego meczu.

10.03.2020, godz. 21:00, Walencja, 1/8 Ligi Mistrzów

Valencia – Atalanta 3:3 (1:2)

Kévin Gameiro 21′ i 51′, Ferrán Torres 67′ –  Josip Iličić 3′, 43′, 71′ i 82′

Valencia CF: Cillessen – Wass, Coquelin (74′ Czeryszew), Diakhaby (46′ Guedes), Gayá – Torres, Parejo (C), Kondogbia, Soler – Gameiro, Rodrigo (79′ Florenzi).

Atalanta BC: Sportiello – Djimsiti, Caldara, Palomino – Hateboer, de Roon (45′ D. Zapata), Freuler, Gosens – Pasalić – Iličić, A. Gómez (C) (78′ Malinovskyj).