Liga Mistrzów: Jude Bellingham znów bohaterem Realu Madryt, ambitny Union Berlin opuścił Hiszpanię bez punktu

realmadrid.com

Trafienie Jude’a Bellinghama zapewniło zwycięstwo Realu Madryt nad Unionem Berlin (1:0) w 1. kolejce Ligi Mistrzów.

Zespół z Berlina rozpoczął swój historyczny sezon w Champions League. Union przystąpił do meczu z Królewskimi po dwóch porażkach z rzędu. Debiut zaliczył Leonardo Bonucci, którego wypchnięto z Juventusu. Ekipa Ursa Fishera jest znana z tego, że potrafi wyczekać rywali i kontratakować i z takim właśnie nastawieniem wybrali się do Madrytu. Głównymi nieobecnymi byli Rani Khedira, który przegapił początek sezonu z powodu kontuzji łydki, natomiast Janik Haberer jest zawieszony za nadmiar żółtych kartek.

Gospodarze do przerwy nie potrafili przełamać szczelnej defensywy niemieckiej drużyny. Przewaga wynikająca z umiejętności zawodników była bezapelacyjna dla Królewskich. W 51. minucie Rodrygo był bliski otwarcia wyniku, ale szczęście dopisało gościom i piłka odbiła się od słupka. W 63. minucie ponownie słupek uratował berlińczyków po uderzeniu Joselu. Zawodnicy Carlo Ancelottiego bili głową w mur i ostatecznie trafienie Jude’a Bellinghama dało zwycięstwo w czwartej minucie doliczonego czasu gry,