Liga Mistrzów: Bayern Monachium pokonał Manchester United, siedem goli w Bawarii

fcbayern.com

Bayern Monachium w niezwykle zaciętym starciu ograł Manchester United (4:3) na Allianz Arenie w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów.

Biorąc pod uwagę, że niemiecki zespół jest obecnie niepokonany w 1. Bundeslidze, a United są dalecy od najwyższej dyspozycji, to nietrudno było wskazać faworyta. Ponadto Bayern nigdy nie przegrał meczu u siebie z klubem z Old Trafford. Są także obecnie niepokonani od 34 meczów grupowych Ligi Mistrzów

W 27. minucie Leroy Sane po krótkiej wymianie podań z Harrym Kanem, a Andre Onana mając piłkę na rękawicy, nie zdołał jej zatrzymać. W 32. minucie Serge Gnabry podwyższył wynik, kiedy idealnie trafił przy słupku. W 49. minucie Anglicy za sprawą Rasmusa Hojlunda strzelili kontaktowego gola, a dla samego Duńczyka była to premierowa bramka w barwach Czerwonych Diabłów. Bawarczycy dwubramkowe prowadzenie odzyskali w 53. minucie, gdy rzut karny skutecznie wykorzystał Harry Kane. W88. minucie Casemiro wpakował futbolówkę do siatki. Wynik w dodatkowym czasie gry podwyższył 18-letni Francuz, Mathys Tel, a wynik ustalił Casemiro na (4:2).