Puchar Polski: Cracovia pierwszym półfinalistą

Cracovia

Cracovia po wygranym meczu / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym  ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski GKS Tychy mierzył się z Cracovią. Po dogrywce, to Pasy zameldowały się w kolejnej rundzie wygrywając 1:2.

Pierwsza połowa była do zapomnienia dla obu stron. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie dogodnych sytuacji, a pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugą połowę lepiej weszli piłkarze Michała Probierza. W 52. minucie Mateusz Wdowiak otrzymał prostopadłe  podanie od van Amersfoorta i posłał piłkę w kierunku bliższego słupka. Jałocha nie zdążył odpowiednio zareagować na to uderzenie. Kiedy wydawało się, że Cracovia utrzyma prowadzenie do końca w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkę otrzymał Szumilas i lewą nogą oddał strzał zza pola karnego. Futbolówka została uderzona bardzo dobrze, przez co GKS Tychy wyrównał i doprowadził do dogrywki.

W pierwszej połowie dogrywki Tyszanie mieli trzy dogodne szanse do wyjścia na prowadzenie. Najpierw dwukrotnie piłka trafiała w poprzeczkę po strzałach Szumilasa i Piątkowskiego. Później ponownie dobrą okazję miał wcześniej wspomniany napastnik gospodarzy. Piątkowski przerzucił piłkę nad Dytyatevem po czym oddał strzał, który metr przed linią bramkową zdołał wybić Lusiusz.

Druga połowa dogrywki ukazywała obraz drużyn, które czekają na rzuty karne. Jednak w 115. minucie asystent przy pierwszym golu Cracovii – van Amesfoort, otrzymał piłkę w polu karnym od Thiago i wykończył całą sytuację strzałem pod poprzeczkę. Dzięki tej bramce Cracovia po słabej dogrywce awansowała do półfinału Totolotek Pucharu Polski.

10.03.2020, ćwierćfinał Totolotek Pucharu Polski, Stadion miejski w Tychach

GKS Tychy – Cracovia 1:2 (0-0)

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej (66′ Kamavuaka), Moneta – Daniel, Biegański (99′ Staniucha) – Steblecki, Grzeszczyk, Monterde (72′ Szumilas) – Lewicki (60′ Piątkowski)

Cracovia: Hrosso – Rapa, Helik, Dytyatev, Pestka (91′ Lusiusz) – Gol, Dimun (91′ Siplak) – Hanca, van Amesfoort, Wdowiak (74′ Vestenicky) – Lopes (102′ Thiago)