George Ilenikhena
Udostępnij:

Liga Mistrzów: Duża wpadka Barcelony w Monako! (SKRÓT WIDEO)

AS Monaco niespodziewanie pokonało Barcelonę 2:1 w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów.

Obydwa zespoły mogły się spotkać na boisku już kilka tygodni temu w rywalizacji o Puchar Gampera. Wtedy pewnie wygrało Monaco. Jednakże Barcelona przeszła od tamtego sporą zmianę i świetnie spisywała się w LaLiga. Nikt nie spodziewał się zatem, że niemal powtórzy się scenariusz, już w Lidze Mistrzów.

Kłopoty Katalończyków rozpoczęły się już w dziesiątej minucie. Fatalnie zachował się Marc-Andre ter Stegen i faulem na czerwoną kartkę sytuację próbował ratować Eric Garcia.

Po sześciu minutach gospodarze już wykorzystali grę w przewadze za sprawą trafienia Maghnesa Akliouche. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Lamine Yamal i wydawało się, że Barcelona będzie w stanie powalczyć choćby o punkt. Dla siedemnastolatka było to premierowe trafienie w Champions League.

Ostateczny cios należał jednak do Monaco i George'a Ilenikheny.

Do 81. minuty grał Robert Lewandowski w barwach Barcelony. Niestety, Radosław Majecki nie mógł zagrać dla Monaco przez kontuzję.