Kenan Yildiz
Udostępnij:

Liga Mistrzów: Błysk Yildiza, udany powrót Juventusu (WIDEO)

Juventus nie dał większych szans PSV Eindhoven w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów. "Stara Dama" wygrała 3:1.

Juventus - PSV Eindhoven podsumowanie meczu

Zmieniony format Ligi Mistrzów przyniósł kibicom wiele emocji już w pierwszych jego spotkaniach. Juventus, z nowym trenerem na czele, stanął na wysokości zadania, prezentując dynamiczną i skuteczną grę. Średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła jedynie 25 lat i 149 dni, co stanowi rekord w historii klubu. Zespół z Turynu nie miał problemów z dominacją na boisku. Już w pierwszej połowie meczu udało się uzyskać przewagę, co zdecydowanie wpłynęło na końcowy wynik. Wśród strzelców znaleźli się Kenan Yildiz oraz Weston McKennie, którzy swoją grą wpisali się w annały klubu. Yildiz, zaledwie 19-letni piłkarz, zyskał miano pierwszego zawodnika, który zdobył gola w tej edycji Champions League. I to jakiego! W drugiej połowie do siatki trafił także Nicolas Gonzalez. Mimo późnej bramki Ismaela Saibariego dla PSV, która zmniejszyła rozmiar porażki, Juventus utrzymał kontrolę nad meczem do ostatnich minut.