Liga Mistrzów: Besiktas z popisową gościnnością!

Besiktas w 2.kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, podzielił się punktami z Dynamem Kijów (1:1).

Wynik meczu w 29.minucie, otworzył Ricardo Quaresma. Portugalski skrzydłowy genialnie przymierzył zza pola karnego. Obie ekipy nie szczędziły sobie uwag i fauli, za które sędzia główny musiał pokazywać kartki. Do notatnika arbitra trafił m.in. Adriano.

W drugiej połowie gra toczyła się troszeczkę dynamiczniej. W 66.minucie padła bramka wyrównująca, którą zdobył Tsygankov. Gracz zaliczył niejako „wejście smoka”, ponieważ na plac gry został wpuszczony… cztery minuty przed wyżej wymienionym wydarzeniem. Pod końcówkę zaatakowali piłkarze z Ukrainy, ale w tych próbach brakowało jakości.

Goście z pierwszymi punktami w aktualnym sezonie Champions League. Z kolei Besiktas wskoczył na drugą pozycję, mając na koncie dwa oczka.

Besiktas 1:1 Dynamo Kijów

Strzelcy bramek:

1:0 Quaresma (29′)

1:1 Tsygankov (66′)

Żółte kartki: Correia (40′), Arslan (54′) – Korzun (27′), Garmash (65′), Vida (70′)

Sędzia główny:  F.Zwayer

Skład gospodarzy: Fabri – Beck, Marcelo, D. Tošić, Erkin – Arslan (77. İnler), Hutchinson – Quaresma, Talisca, Adriano (68. Tosun) – Aboubakar (85. Frei)

Skład gości: Rudko – Morozjuk, Chačeridi, D. Vida, Antunes – Rybalka – Jarmolenko (C), Garmaš, Bujalskij (22. Korzun), Gonzalez (62. Cygankov) – Júnior Moraes (78. Hładkyj)