Rostów urwał punkt PSV

Dość niespodziewanie gracze FK Rostów zremisowali na własnym stadionie z PSV Eindhoven 2:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

Już w ósmej minucie Rosjanie wyszli na prowadzenie, gdy świetną prostopadłą piłkę dostał Dmitrij Poloz i pewnym strzałem pokonał Jeroena Zoeta.

Kilka minut później goście jednak odpowiedzieli. Luuk De Jong pięknie zgrał piłkę klatką piersiową, prosto pod nogi Davy’ego Proppera, który w pełnym biegu oddał strzał, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki.

Kolejne akcje w ostatnim kwadransie pierwszej części gry tworzyli sobie miejscowi. Najpierw ładne uderzenie głową Azmouna świetnie bronił Zoet, jednak kilka chwil później Holender nie miał żadnych szans po kopii akcji PSV. Tym razem głową jednak zgrywał w barwach Rostowa Azmoun, a momentalnie uderzył Poloz, po raz drugi wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Gola do szatni zdołali jednak zdobyć goście. Najpierw Luciano Narsingh strzelił bramkę, jednak arbiter wskazał pozycję spaloną, a w doliczonym czasie gry Luuk De Jong, uderzył głową bezpańską piłkę, ponownie wyrównując.

Dziesięć minut po przerwie doskonałą okazję na wyjście na prowadzenie mieli zawodnicy PSV. Cesar Navas zaliczył nieudaną interwencję i kopnął De Jonga, a arbiter wskazał na jedenasty metr. Davi Propper oddał niezły strzał, jednak jego intencje fantastycznie wyczuł Sosłan Dżanajew.

Ten sam zawodnik był bliski strzelenia bramki kilkanaście minut później, gdy popisał się ładnym strzałem lewą nogą, jednak piłka po uderzeniu od poprzeczki wpadła w ręce bramkarza. Dobrą sytuacje miał jeszcze Steven Bergwijn, ale przegrał pojedynek sam na sam.

FK Rostów – PSV Eindhoven 2:2 (2:2)

Bramki: 8′, 37′ Poloz – 14′ Dropper, 45+2′ De Jong

Rostów: Dżanajew – Terentew, Mevlja, Navas, Granat – Kalacew, Gatcan, Noboa, Jerochin – Azmoun (77′ Doumbia), Poloz (90′ Prepelita).

PSV: Zoet – Arias, Moreno, Isimat-Mirin, Willems – Schwaab, Propper, Hendrix (63′ Bergwijn), Guardado – Narsingh (73′ Siem De Jong), Luuk De Jong.