Liga Mistrzów: Bawarski walec rozjechał Lazio Rzym na Allianz Stadium

Twitter.com/@ChampionsLeague

Bayern Monachium odrobił straty z wyjazdowego spotkania i pokonał pewnie Lazio 3:0 meldując się w ćwierćfinale rozgrywek.

Bayern Monachium na własnym stadionie walczył o przedłużenie szans na zdobycie jakiegokolwiek tytułu w sezonie 2023/24. “Bawarczycy” znajdują się w wielkim kryzysie. Przegrali mecz o Superpuchar Niemiec, odpadli z 3-ligową drużyną w Pucharze Niemiec, a w Bundeslidze tracą aż 10 punktów do rewelacyjnego Bayeru Leverkusen.

Jasno można też stwierdzić, że była to najbardziej nieprzewidywalna para w tej fazie rozgrywek. Lazio także ma swoje problemy w Serie A. Drużyna Maurizio Sarriego zajmuje dopiero 9. miejsce w lidze, a rywalizacje z uznanymi firmami włoskimi Lazio przegrywa. Przed spotkaniem to drużyna z Rzymu była jednak w korzystniejszej sytuacji. W Rzymie pokonali oni Bayern Monachium 1:0 po karnym strzelonym przez Ciro Immobile.

Bayern prezentował się o niebo lepiej niż w wyjazdowym spotkaniu. Włoski zespół został zepchnięty do głębokiej defensywy, ale bronił się dzielnie. Pierwsza bramka w tym meczu padła dopiero w 39. minucie. Raphael Guerreiro wygrał pojedynek w polu karnym zgrywając piłkę do Harry’ego Kane, który strzelił swoją 32. bramkę w 33. występie dla monachijskiej drużyny.

Na przerwę Lazio schodziło już w słabych humorach. W doliczonym czasie pierwszej połowy przy rzucie rożnym dobrze odnalazł się holenderski obrońca Matthijs de Ligt. Po jego uderzeniu kierunek lotu piłki zmienił Thomas Mueller dając Bayernowi prowadzenie w dwumeczu.

Trener Sarri próbował dokonać pozytywnych zmian w składzie dokonując potrójnej zmiany po kwadransie drugiej połowy. Te nie przyniosły skutku. Rzymianie gubili się przy rozegraniu piłki. Gwoździem do trumny była druga bramka Kane. Lazio nie oddało żadnego celnego strzału w meczu i w takim stylu pożegnało się z Ligą Mistrzów w tym sezonie, a kto wie może i na dłużej?

05.03.2024, Liga Mistrzów – 1/8 finału, Allianz Arena (Monachium)

Bayern Monachium – Lazio Rzym 3:0 (2:0)

Bramki: 39′ Kane (Guerreiro) , 45+2′ Mueller (de Ligt), 66′ Kane (Sane)

Bayern Monachium: Neuer (C)  –  Guerreiro (78′ Davies), Dier, de Ligt, Kimmich  –  Pavlovic, Goretzka, Musiala (90+1′ Gnabry), Mueller (78′ Tel), Sane (89′ Laimer) –  Kane

Lazio Rzym: Provedel  –  Pellegrini, Romagnoli, Gila, Marusic  –  Luis Alberto (80′ Kamada), Vecino (61′ Cataldi), Guendouzi  –  Felipe Anderson (75′ Pedro), Immobile (C) (61′ Castellanos), Zaccagni (61′ Isaksen)

Żółte kartki: 80′ Romagnoli (Lazio Rzym), 89′ Cataldi (Lazio Rzym), 90+2′ Pellegrini (Lazio Rzym)

Sędzia główny: Slavko Vincić (Słowenia)