Liga Mistrzów: PSG nie pozostawiło złudzeń. Dublet Mbappe (WIDEO)

psg.fr

PSG wygrało rewanżowe starcie z Realem Sociedad 2:1. Sprawę awansu załatwił Kylian Mbappe, który popisał się dubletem. Honorową bramkę w tym dwumeczu zdobył dla Realu Sociedad Mikel Merino.

Od początku spotkania było widać, że PSG nie przyjechało do Kraju Basków się bronić. Już w 11. minucie Mbappe w swoim stylu, na szybkości minął rywala i dograł wzdłuż bramki. Barcola trącił piłkę, ale kapitalną interwencją na refleks błysnął Remiro. Kilka minut później Remiro już nie miał szans. Prostopadłe podanie Dembele do Mbappe, który mocno “zakręcił” Zubeldią w polu karnym i z boku “szesnastki” przymierzył idealnie w długi róg. Przez pierwsze 45 minut PSG miało pełną kontrolę w tym meczu.

W 56. minucie Lee Kang-In zagrał z pierwszej piłki na dobieg do Mbappe, który wystartował z połowy boiska i zostawił defensorów za plecami. Kapitan PSG wyszedł sam na bramkarza i strzałem w krótki róg pewnie go pokonał. Było już wiadome, że to PSG awansuje do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W ostatnich minutach gospodarze szukali honorowej bramki w tym dwumeczu. Najpierw nieuznaną bramkę zdobył Barrenetxea, później Donnaruma tylko w sobie znany sposób odbił piłkę po strzale Turrientesa. Udało się dopiero Mikelowi Merino w 89. minucie. Po podaniu spod końcowej linii od Turrientesa, Donnarumma trącił piłkę, która spadła na dziesiąty metr pod nogi Merino. Piłkarz gospodarzy celnie uderzył bez przyjęcia. PSG pewnie wygrało w dwumeczu 4-1 i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Decydujący okazał się być Kylian Mbappe, który łącznie strzelił aż trzy gole.

05.03.2024 r., REALE Arena, 1/8 finału Ligi Mistrzów (rewanż)

Real Sociedad – PSG 1:2 (0:1)
Mbappe 15′, 56′ – Merino 89′

Real Sociedad: Remiro – H. Traoré, Zubeldia (76. Pacheco), Le Normand, Galán – Méndez (61. Turrientes), Zubimendi (83. Olasagasti), Merino – Kubo, Oyarzabal (C) (77. And. Silva), Becker (61. Barrenetxea)

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimi (83. Soler), Beraldo, L. Hernández, N. Mendes (61. Mukiele) – Zaïre-Emery, Vitinha, F. Ruiz (77. Ugarte) – Dembélé (82. Kolo Muani), K. Mbappé (C), Barcola (46. Lee Kang-in)

Kartki: Kubo, Zubeldia –  N. Mendes, Hakimi, Dembélé

Sędziował: Michael Oliver