blank
Udostępnij:

Liga Mistrzów: Barcelona wygrywa. Lewandowski podtrzymuje świetną formę (WIDEO)

FC Barcelona wygrała aż 5:0 z Young Boys w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski.

Od pierwszego gwizdka widać było, że będzie to mecz rozgrywany do jednej bramki. Drużyna ze Szwajcarii długo nie była w stanie się bronić, bo już w 8. minucie Robert Lewandowski otworzył worek z bramkami dla Barcy. Polak wykorzystał świetne podanie od Yamala i tylko dostawił stopę pakując piłkę do siatki.

Po pół godzinie gry Duma Katalonii zadała kolejne dwa ciosy. Najpierw w 34. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego uderzał Pedri, piłka odbiła się od obrońców, dopadł do niej Raphinha i z pierwszej piłki pokonał bramkarza. Trzy minuty później kolejny rzut rożny, dośrodkowanie i Inigo Martinez głową zdobywa trzecią bramkę dla Barcy.

Robert Lewandowski zdobył bramkę kilka minut po rozpoczęciu meczu i zrobił to samo w drugiej połowie. Znów rzut rożny Barcy, po którym zgrywa piłkę Inigo Martinez a z bliska głową Lewy pakuje piłkę do siatki. Polak zakończył mecz z dubletem zmieniony w 75. minucie.

Piąta bramka dla gospodarzy to niesamowity pech kapitana Young Boys, który niefortunnie interweniował i zdobył samobójczą bramkę. Po piątym golu w 82. minucie wszedł na boisko Łukasz Łakomy. W doliczonym czasie gry wydawało się, że będzie gol honorowy dla gości, ale Monteiro, który zdobył bramkę był na pozycji spalonej.

Barcelona ma trzy punkty w tabeli Ligi Mistrzów. Young Boys ciągle z zerowym dorobkiem.