Raphinha
Udostępnij:

Liga Mistrzów: Barca nokautuje Bayern w hicie. Hat-trick Raphinhy (WIDEO)

FC Barcelona rozgromiła Bayern Monachium 4:1 w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów. Hat-trickiem popisał się Raphinha, bramkę zdobył również Robert Lewandowski.

W tym szalonym spotkaniu bezbramkowy remis utrzymywał się zaledwie przez niecałą minutę. Fermin zagrał długie podanie do Raphinhy, którego nie dał rady przeciąć Kimmich. Brazylijczyk niemal przez pół boiska biegł na bramkę Bayernu, zachował spokój, okiwał Neuera i otworzył wynik meczu.

Bayern ruszył do obrabiania strat. Już w 10. minucie Kane po raz pierwszy trafił do siatki, jednak analiza VAR pokazała kilkucentymetrowego spalonego. Wątpliwości nie było kilka minut później, gdy Anglik po dośrodkowaniu od Gnabry'ego w trudnej sytuacji idealnie dołożył nogę.

Bawarczycy mieli przewagę przez dłuższy fragment pierwszej odsłony meczu, ale końcówka należała do Barcy. W 37. minucie długa piłka na Fermina, który sprytnie wygrał pojedynek z Kimem i uprzedził Neuera. Idealnie odnalazł się Lewandowski, który skorzystał z zamieszania i wpakował piłkę do pustej bramki.

Kapitalny przerzut Casado na lewe skrzydło, gdzie Raphinha rozpoczął swój rajd. Kapitan Barcy ściął do środka i pięknym uderzeniem w długi róg pokonał Neuera. Do przerwy skuteczna Barca prowadziła 3:1.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Barca nadal nękała rywali długimi podaniami za wysoko ustawioną linię obrony. Raphinha otrzymał cudowny przerzut od Yamala, wygrał pojedynek sprinterski z Kimem i Upamecano, po czym płaskim strzałem zza pola karnego skompletował hat-tricka w 56. minucie.

Do końca meczu Barca utrzymywała swoją przewagę, ale zakończyła swoje strzeleckie popisy na czterech bramkach. Jeszcze jedną okazję miał Lewandowski, ale nie wykorzystał jej i opuścił plac gry w 85. minucie.

Barcelona wygrała z Bayernem aż 4:1 i ma sześć punktów w Lidze Mistrzów, oraz w świetnych nastrojach będzie przygotowywać się do sobotniego El Clasico. Bayern doznał już drugiej porażki w tych rozgrywkach i został z trzema punktami na koncie.