Emirates Stadium
Udostępnij:

Liga Mistrzów: Arsenal pokonuje Seville. Kiwior wszedł z ławki

Kanonierzy bez najmniejszych problemów poradzili sobie dziś w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów na własnym stadionie z Sevillą i zwyciężyli 2-0.

Gospodarze objęli prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie, gdy dobre podanie Saki ze skrzydła wykorzystał Leandro Trossard. Na szczególną uwagę w tej akcji zasługiwało również prostopadłe zagranie Jorginho. Wynik meczu w 64. minucie zamknął Saka. Anglik świetnie wyszedł do podania Martinellego, minął jeszcze jednego z rywali w polu karnym i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce.

Bramki: 29. Trossard (Saka), 64. Saka (Martinelli)

Kartki:   83. Zinčenko (ARS), 84. Rice (ARS) – 66. Soumaré (SEV), 71. Ju. Sánchez (SEV), 77. Ocampos (SEV)

Posiadanie piłki: 60 % : 40 %.
Strzały na bramkę: 3:1. Strzały niecelne: 7:0. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 1:2. Faule: 12:15.

Arsenal F.C.: Raya – White, Saliba, Magalhães, Tomijasu (46. Zinčenko) – Havertz, Jorginho (C) (90. Elneny), Rice – Saka (85. Kiwior), Trossard (81. Vieira), Martinelli (81. Nelson).
Rezerwowi: Hein, Ramsdale – C. Soares, Sagoe Jr., Cozier-Duberry.

Trenér: Mikel Arteta

Sevilla FC: Dmitrović – Ju. Sánchez, Badé, Gudelj, Salas (76. Ocampos) – Jordán (65. Soumaré, 73. M. Díaz), Reges (C) – Lamela, D. Sow (65. Rakitić), Pedrosa (76. Nianzou) – En-Nesyri.
Rezerwowi: Flores – Gattoni, Suso, Mir, Lukebakio, Ó. Torres, J. Navas.

Trenér: Diego Alonso

Sędziowie: Kovács – Marinescu, Artene (ROU)

Widzów: 60024