Liga Hiszpańska: Levante bez szans, bo Atletico miało Griezmana

W meczu 17 kolejki Primera Division aktualny Mistrz kraju, Atletico Madryt pokonał Levante 3:1. Wynik ten, zespół z Vincente Calderon w dużej mierze zawdzięcza Antoine Griezmanowi – strzelcowi dwóch bramek.

Faworytem tego spotkania było Atletico, zespół prowadzony przez Diego Siemone nie zawiódł i od samego początku zdominował rywala. Na efekty nie trzeba było długo czekać, w 12 minucie Arda Turan pokonał bramkarza gości, ale gol nie został uznany, gdyż reprezentant Turcji był na spalonym. W 18 minucie bramkę zdobył Griezman, który wykorzystał wrzutkę Siqueiry. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Mistrzów kraju, ale dobrze w bramce Levante spisywał się Diego Marino.

W drugiej połowie znowu strzał Mandżukicia obronił Marino, Hiszpan był bezradny przy dobitce Griezmana i mieliśmy 2:0. Atletico dalej naciskało, ale nie potrafiło zdobyć kolejnej bramki. W 62 minucie to Levante cieszyło się z gola, dośrodkowanie z rzutu rożnego i zamieszanie w polu karnym wykorzystał  Nabil El Zhar i Levante złapało kontakt z Rojiblancos. Ta bramka dodała skrzydeł gościom i zaczęli stwarzać zagrożenie pod bramką Atletico, ale nie potrafili umieścić piłki w siatce. Za to na 3:1 podwyższył Diego Godin. Urugwajczyk wykorzystał dośrodkowanie Tiago i głową skierował piłkę do siatki, ustalając wynik spotkania.

Atletico po tym meczu ma 38 punktów, tyle samo co Barcelona i o punkt mniej od lokalnego rywala, Realu. Blaugrana, ma za to do rozegrania jedno spotkanie, a Real aż dwa.